7 DNIOWE SESSHIN RINZAI ZEN z Yamamoto Mutoku Ryuko roshim

12 lt. 2017
Posted by sanboin

7 DNIOWE SESSHIN RINZAI ZEN
z
Yamamoto Mutoku Ryuko roshim,

Data: 12-19 maja 2017
Miejsce: Dom Gościnny Wataszka, Wójtowice
Sugerowana darowizna:
750 zł

Osoby zainteresowane udziałem, proszone są o przesłanie swojego zgłoszenia na adres e-mail: kontakt@engakuin.net

OSTATECZNY TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ: 30 KWIETNIA 2017

Prosimy również o wcześniejsze darowizny w wysokości 250 zł na pokrycie kosztów podróży roshiego oraz opłacenia miejsca sesshin.

Jako tytuł przelewu należy wpisać: „Darowizna na sesshin maj 2017”
34 1440 1130 0000 0000 0538 0828
IBAN: PL 34 1440 1130 0000 0000 0538 0828 
BIC/SWIFT: BPKOPLPW
MISJA BUDDYJSKA - TRZY SCHRONIENIA w Polsce 
Ośrodek Misyjny w Poznaniu 
Ul. Głęboka 6/3 
61-552 Poznań

Sesshin zen.

Sesshin jest tradycyjnym, tygodniowym odosobnieniem zen poświęconym wyłącznie zazen. Ten okres praktyki przeznaczony jest zarówno dla początkujących w zen jak i dla zaawansowanych. Na sesshin nie ma miejsca na prywatne sprawy, ani sprawy zwykłego świata. Każdy uczeń, czy uczestnik sesshin proszony jest pozostawić swoje prywatne sprawy w domu. Jest to intensywna praktyka pod kierownictwem i przewodnictwem nauczyciela zen – roshiego.
Sesshin z Yamamoto Ryuko roshim są wyłącznie dla osób poważnie praktykujących zazen i zdecydowanych otrzymaniem autentycznych instrukcji w linii rinzai, wg nauk koanów Inzan i Kazan-ha. Osoby poszukujące potwierdzenia swojego doświadczenia, czy 'oświecenia' nie są dopuszczane na sesshin.
Osoby wciąż poszukujące, nie mające jeszcze chęci do zdyscyplinowanej praktyki, proszone są o nie składanie próśb o przyjęcie na sesshin. Osoby praktykujące w innych liniach i nie będące zainteresowane praktyką w tej szczególnej linii i tego nauczyciela, również proszone są o nie aplikowanie na sesshin z Yamamoto Ruko roshim. Sesshin nie jest duchową podróżą, ani turystyczną wycieczką, na której możemy coś ciekawego zobaczyć. Wymogiem na tym sesshin jest prostolinijne postępowanie wyłącznie za instrukcjami.
Dokusan. W czasie sesshin odbywa się 3 razy dziennie dokusan – indywidualne instrukcje od roshiego. To wymaga dużego oddania i nie przynoszenia swoich wyobrażeń o zen, praktyce czy osobistym doświadczeniu. Dokusan jest obowiązkowe, a uczeń powinien być jak czysta karta papieru. To jest wymóg, na który kładziemy duży nacisk.
Zendo i jikijitsu. Praktyka zazen odbywa się w zendo. Praktykę w zendo prowadzi zazwyczaj doświadczony uczeń, który jest seniorem w praktyce zen. Często są to osoby które przeszły już cały trening w zen. Jikijitsu jest odpowiedzialny za praktykę i atmosferę w zendo i za przygotowanie wszystkich do spotkania z mistrzem na dokusan. To wymaga wysokiej dyscypliny i oddania wszystkich praktykujących. Dlatego proszę pamiętać, że sesshin cechuje wysoka dyscyplina.

Tags: