J.Ś. Tulku Ugyen Rinpocze w Szczecinie

W dniach 7-8 września (weekend) w świątyni Sanboin w Szczecinie (deptak ks. Bogusława 3, IV p.) gościł będzie J.ś. Tulku Ugyen Rinpocze. Podczas swej wizyty Rinpocze udzieli inicjacji Guru Padmasambhawy oraz Dorje Drolo. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Kochane siostry i bracia w Dharmie!
J.Ś. Tulku Ugyen Chemcho Rinpocze zaakceptował nasze zaproszenie do Szczecina i udzieli inicjacji Guru Padmasambhawy oraz trzecią inicjację Dorje Drolo! (inicjacja Dorje Drolo tylko dla osób które wcześniej otrzymały 2 wcześniejsze inicjacje i utrzymują praktykę) Tulku Urgyen Rinpocze udzieli jeszcze lungu do kilku innych sadan. Jest to wyjątkowa sytuacja gdyż trzecia inicjacja Dorje Drolo z tradycji Khordong nigdy wcześniej nie była udzielana w Europie.
Ze wzgledu na wyjątkowość inicjacji i gest Rinpocze w strone sangi, dając trzecią inicjację Dorje Drolo, która jest wielkim skarbem i praktyką serca Rinpocze oraz jego ojca ś.p. Czimed Rigzin Rinpocze sugerujemy aby dana za tą inicjację była jak tylko możliwie najwyższa. Rozumiemy sytuację ludzi którzy maja problemy finansowe i nigdy ten aspekt nie był u nas powodem do blokowania dostepu do nauk. Prosimy jednak o wyjątkowe uszanowanie tej inicjacji i obdarowanie chojnie Rinpocze za ten wspaniały gest z jego strony.

Sugerowana dana: sobota100zł (25E), niedziela: 200zł(50E) lub więcej !!!!

Jeśli ktoś posiada to prosimy na inicjcjację zabrać teksty Dużego Rigzina i dużą Sadhanę Dorje Drolo.
Chętnych prosimy o zgłoszenie się na info@kuntuzangpo.net
Koszty są bardzo wysokie w związku z czym szukamy sponsorów tego retreatu aby inicjacje i całość mogły odbyć się w dostępnej (dla większości) cenie!

J.Ś. TULKU UGYEN CHEMCHOG Rinpocze urodził się 15 sierpnia 1956r w Kalimpongu jako trzecie dziecko Czcigodnego tertona Chimed Rigdzina Rinpocze i Sangye Dolmy. Kiedy był małym chłopcem został uznany przez poprzednie inkarnacje Ich Świętobliwości Dudźoma Rinpocze i Gyalwę Karmapę jako najwyższy tuklu klasztoru Suckchung co utrzymywano w tajemnicy do 1985 r kiedy to podczas pierwszej wizyty w Tybecie w klasztorze Khordong ofiarowano mu dywan należący do najwyższego tronu klasztoru Suckchung jako symbol powrotu Rinpocze do klasztoru. W 1990 r podczas drugiej podróży do Tybetu 10 dnia czwartego miesiąca został intronizowany. Pierwszego dnia nowego roku tybetańskiego w 2002 r. J.Ś Chimed Rigdzin Rinpocze ogłosił tulku zwierzchnikiem Gompy i swoim głównym Regentem mającym kontynuować Jego dzieło na wschodzie i zachodzie.
Tulku Ugyen Chemchog jest synem ciała, mowy i umysłu Najbardziej Szanowanego Tulku Khordong Terczien Czime Rigdzin Rinpocze.Jego ojciec karmił go z wielką troską fizycznie, psychicznie i duchowo od samego dzieciństwa. Rozpoznajac Tulku Ugyen jako ważną inkarnację i wyznaczajac go jako Regenta (Chief Regent, tyb. rGyal tshabs) Rinpocze powierzył w ręce Tulku Ugyiena święte tradycje Linii Khordong i wielu przynoszących pożytek dharmicznych projektów, które Rinpocze osobiście pielęgnował i propagował w ciągu życia i które Mistrzowie linii Khordong propagowali przed nim - dla pozytku swoich uczniów i przyszłych pokoleń. Od czasu odejścia Tertul Rinpocze (Czime Rigdzin Rinpocze-przyp.tłum) Tulku Ugyen zadedykował każdą świadomą chwile swego życia z najwyższą bezinteresownością w słuzbie projektów Rinpocze, Khordong Gompa w Indiach i społecznościach na Zachodzie.- Tulku Thondup Rinpocze

plan retreatu
sobota
10:30 - 11:00 medytacja
11:00 - 13:30 Sadhana Guru Padmasambhawy z tsokiem
13:30 - 15:00 Przerwa na obiad
15:00 - 15:30 Samoinicjacja Rinpocze
15:30 - 17:00 inicjacja Guru Padmasambhawy
17:00 - 18:00 nauki
niedziela
10:00 - 13:00 duża Sadhana Dorje Drolo z tsokiem
13:00 - 14:30 Przerwa
14:30 - 15:00 samoinicjacja Rinpocze
15:00 - 17:00 inicjacja Guru Dorje Drolo i zakończenie
Plan może ulec zmianie wg. sugestii Rinpocze.
Zapraszamy!
Sarva Mangalam!

Ngakpa Jigme Yeshe Dorje
Wojciech Czajkowski

Kunzang Ling Poland
Polish Buddhist Mission
info@kuntuzangpo.net
www.kuntuzangpo.net
Facebook / kuntuzangpo.net

Tagi: