Odosobnienie czan prowadzone przez spadkobierców Mistrza Sheng-jena: Czcigodnego Chi Chern Fashi oraz Guojun Fashi

termin: 2-9 kwietnia 2008 roku

Tym razem przyjmowane będą tylko osoby uczestniczące w całym odosobnieniu.

Na odosobnienie weź ze sobą śpiwór oraz w miarę możności poduszkę do siedzenia.

Informacje na temat odosobnienia znajdują się na stronach internetowych Związku Buddystów Czan: http://www.czan.org.pl/.

Dojazd

Do Ośrodka w Wildze można dojechać autobusami PKS z Dworca Autobusowego Stadion w Warszawie, udającymi się w kierunku Puław. Należy wysiąść na przystanku Wilga – Ośrodki Wczasowe, a następnie pójść w prawo Aleją Huberta prawie do końca. Ośrodek znany jest pod dawną nazwą: Walter.

Mapa dojazdu do Ośrodka znajduje się na stronie: http://a.bongaruda.pl/local/cziama_ling/dojazd.html.

Można przyjechać do Wilgi dzień przed odosobnieniem, dopłacając właścicielom ośrodka 30zł (ok. 8,5 Euro) za dodatkowy nocleg. Osobom z zagranicy pomożemy w zakwaterowaniu oraz dojeździe na odosobnienie. Postaramy się również pomóc w dojeździe osobom spoza Warszawy.

Opłaty

Koszt odosobnienia: 850zł; dla osób z zagranicy koszt odosobnienia wynosi 280 Euro. Zgłaszać można się do dnia 10 marca na załączonej aplikacji, którą prosimy wysłać do Pawła Rościszewskiego listem na adres: ul. Promienna 12, 05-540 Zalesie Górne. Przedpłatę na odosobnienie w wysokości 250 zł należy wysłać przelewem na konto: Związek Buddystów Czan, PKO BP S.A. I Oddział w Warszawie, nr konta: 78 1020 1013 0000 0002 0129 2572 do dnia 10 marca 2008 roku.

Osoby z zagranicy dokonują przedpłaty w wysokości 100 Euro, przelewem na konto: Związek Buddystow Czan, PKO BP S.A. I Oddział w Warszawie, nr konta: PL 78 1020 1013 0000 0002 0129 2572, swift code: BPKO PL PW.

Pozostałą należność prosimy wpłacać po przyjeździe na odosobnienie.

Osoby, które mają trudną sytuację materialną, mogą ubiegać się o zniżki w opłacie za odosobnienie. Prośbę o zniżkę można dołączyć do zgłoszenia.

Nauczyciele

Czcigody Chi Chern Fashi

Po święceniach udzielonych przez Mistrza Zhu Mo w Penangu (Malezja), Czcigodny Chi Chern Fashi studiował w Buddyjskiej Akademii Fo Guang na Tajwanie. Około roku 1980 wziął udział w kilku siedmiodniowych odosobnieniach i praktyce postu prowadzonych przez Mistrza Szeng-jena w Instytucie Buddyjskiej Kultury (Wen Hua Guan). Rezultatem tych praktyk było głębokie doświadczenie duchowe potwierdzone przez Mistrza. Następnie Czcigodny Chi Chern powrócił do Malezji, gdzie nauczał medytacji. W 1986 roku otrzymał przekaz Dharmy od Mistrza Szeng-jena, stając się jego pierwszym spadkobiercą. Obecnie jest on jednym z dyrektorów Malajskiego Instytutu Buddyzmu i jednym z najbardziej poważanych nauczycieli medytacji w Malezji i w Singapurze.

Czcigodny Guojun Fashi

Opat Centrum Odosobnień „Bęben Dharmy” w Pine Bush w Stanach Zjednoczonych, Czcigodny Guojun Fashi jest spadkobiercą Mistrza Szen-jena. Wyświęcony został w Klasztorze Mahabodhi w Singapurze przez Mistrza Song Niana w 1997 roku. Guojun Fashi uzyskał dyplom na Politechnice Ngee Ann w Singapurze w zakresie biotechnologii i posiada stopnie naukowe: w zakresie buddyjskiej filozofii, nadany przez Instytut Buddyjski Fu Jan na Tajwanie, oraz w zakresie psychologii i socjologii, nadany przez Uniwersytet im. Johna Monasha w Australii.

Buddyjską praktykę rozpoczął w wieku 15 lat, następnie intensywnie studiował i praktykował w tradycjach chińskiej Czystej Krainy, buddyzmu tybetańskiego, birmańskiego, tajlandzkiego i koreańskiego. Praktykę pod kierunkiem Mistrza Szen-jena rozpoczął w 2001 roku, otrzymując przekaz Dharmy z rąk Mistrza w roku 2005.

Obecnie Czcigodny Guojun Fashi jest wiceprzewodniczącym Rady Dyrektorów Centrum Odosobnień „Bęben Dharmy”, opatem Klasztoru Mahabodhi w Singapurze, nauczycielem Stowarzyszenia Buddyjskich Tłumaczy Azji i Pacyfiku, członkiem Rady d/s Edukacji Singapurskiej Federacji Buddyjskiej oraz członkiem Australijskiego Stowarzyszenia Psychologów.