Pomoc dla ofiar tsunami w Tajlandii

Drodzy Przyjaciele!

W grudniu 2004 roku miało miejsce wielkie tsunami w Azji, które pochłonęło setki tysięcy ofiar w Tajlandii, Sri Lance, Indonezji i na innych wyspach Oceanu Indyjskiego.

Wówczas nawiązaliśmy kontakt ze świątynią buddyjską w Tajlandii, w której rozpoczęto realizację programu pomocy dla ofiar, które przeżyły ten straszny kataklizm.

Rok temu podaliśmy numer konta w Niemczech, na które zbierano dary pieniężne. Dzisiaj to konto jest nieaktualne, natomiast dostępne jest konto bezpośrednio w Tajlandii. Na tym koncie zbierane są pieniądze dla kilku programów pomocowych. Dzisiaj świat zapomina już o tej tragedii i niewiele się słyszy o pomocy udzielanej poszkodowanym. Świątynia, która pomaga w odbudowie 90 domów zebrała do tej pory środki na wybudowanie 9 domów czyli 10% z ogółu zniszczonych, które zamierza odbudować.

  

Zwracamy się więc z prośbą do organizacji buddyjskich w Polsce oraz do osób indywidualnych o wsparcie tego projektu.

Poniżej jest podany adres konta, na które można wpłacać datki koniecznie z dopiskiem

"TSUNAMI PROJECT"

Jeśli będzie brakować opisu datku, to osoba zarządzająca kontem nie będzie wiedziała dokładnie, na który projekt pomocowy są te pieniądze.

Numer konta:

Brigitte Schrottenbacher
Kasikorn Thai Bank
Pak Chong Branch
Swift-code: KASITHBK
Kontonummer: 188-2-41658-1

Koszt transferu pieniędzy sięga zazwyczaj około 30 Euro, dlatego może w przypadku indywidualnych wpłat, lepiej by kilka osób wysyłało wspólnie te pieniądze, wówczas będzie można zaoszczędzić na kosztach bankowych.