TIBET HOUSE „ACALA”
telefon: 48 (22) 844-42-09
02-648 Warszawa, al. Promienistych 8
www.tsering.wroclaw.pl/acala

zaprasza na wykłady

LAMY DUDJOMA DORJEE

21 lipca 2006 r. o godz. 18.00 — Pojęcie współczucia i mądrości w buddyzmie mahajany. Kim są bodhisatwowie i jak ich rozpoznać.
Społeczne Gimnazjum nr 20, WARSZAWA, ul. Raszyńska 22

22 lipca 2006 r. o godz. 16.00 — Jak zmniejszać światowe przywiązania i zwiększać zadowolenie. Jak należy rozumieć pustkę będącą poza pojęciami.
Tibet House „Acala”, al. Promienistych 8

Lama Dudjoom Dorjee jest wybitnym nauczycielem szkoły Kagyu. Urodził się w Tybecie. Studiował filozofię buddyjską na Uniwersytecie Sanskryckim w Varanasi w Indiach, gdzie otrzymał stopień Acharya będący odpowiednikiem zachodniego tytułu magistra. Nastepnie odbył tradycyjne trzyletnie odosobnienie pod kierunkiem Kalu Rinpocze i Beru Khyentse Rinpocze.

Lama Dudjom Dorjee otrzymał specjalne abhiszeki od JŚ XVI Gyalwa Karmapy, który jednocześnie uczynił Lamę swoim specjalnym, bezpośrednim reprezentantem w USA. Obecnie Lama jest rezydentem w Ośrodku Medytacyjnym Karma Thegsum Chöling w Dallas w Teksasie.

W Polsce odbędą się tylko 2 spotkania — jedno w Szczecinie, gdzie poprowadzi 3-dniową praktykę nyungne oraz 2 wykłady w Warszawie.

Po sobotnim wykładzie istnieje możliwość rozmów indywidualnych — zapisy telefoniczne, pod nr tel. TH „Acala”.

Sugerowana darowizna za każdy wykład min. 10 zł.