MUDRA – ŚWIADOMOŚĆ PRZESTRZENI

połączona z praktyką MAITRI

Prowadzi: LEE WORLEY

16-30 września 2006 w Gadomiu k. Szczecina

Nasze postrzeganie przestrzeni zabarwiają neurozy. Przestrzeń widziana przez ich filtr przejawia się albo jako wroga, albo jako przychylna. Możemy stawiać jej opór albo twórczo spożytkować doznania i doświadczenia, których nam dostarczyła. Potrzeba do tego odwagi, uważności i otwartego serca. Gdy gotowi jesteśmy spotkać się z przestrzenią na jej warunkach, bez manipulacji, dostrzegamy i odczuwamy pełniejszą obecność i własne twórcze siły. Wtedy stajemy się swoją własną Mudrą.

W tym programie może wziąć udział każdy, kto odważy się na wyprawę w nieznane, każdy, kto chce, aby jego „występy” na scenie świata stały się bardziej zrozumiałe, świadome, odważne i pełne miłości.

O PROGRAMIE: MUDRA jest eksperymentalnym treningiem, który łączy praktykę medytacyjną z ćwiczeniami fizycznymi oraz mentalnymi. Doświadczenia te przeplatają się z wykładami, dyskusjami i rozmowami. Poznajemy ćwiczenia aktorskie, które opracował Czogiam Trungpa Rinpocze. Uczestniczymy w eksperymentach z przestrzenią, które opracowali reżyserzy teatralni oraz nauczyciele medytacji.

UCZESTNICY tego programu są niezmiernie uprzywilejowani, ponieważ w Polsce znajduje się jeden z dwóch w całej Europie kompletów specjalnych pokoi, w których będą praktykować Maitri – psychologiczną wiedzę, mającą swoje źródło w naukach buddyjskich o pięciu rodzinach Buddy. Pokoje zaprojektował na początku lat siedemdziesiątych Czogiama Trungpa Rinpocze w celu terapeutycznej pracy z osobami zaburzonymi psychicznie. Dziś praktykę Maitri wykonują ludzie, którzy chcą doświadczyć i poznać siebie oraz otaczający ich świat. Rezultatem medytacji w pięciu kolorowych pokojach jest otwarcie się na intensywne doświadczenie naszego świadomego istnienia pośród przejawów działania żywiołów: wody, ognia, wiatru, ziemi oraz przestrzeni. Nasze uczucia i nawykowe reakcje są ogromnym polem badawczym. Poprzez praktykę Maitri możemy zrozumieć, skąd przychodzą i dokąd odchodzą nasze emocje oraz uczy trudnej sztuki pozostania w tym, co się pojawia w nas i na zewnątrz bez ciągłej potrzeby kontrolowania i manipulowania. Natomiast praktyka Mudry umożliwia umiejętną pracę z przestrzenią naszego umysłu i światem dookoła. Rozbudza dążenie do pełnego, prawdziwego i precyzyjnego doświadczania rzeczywistości.

PROWADZĄCA: Lee Worley – współzałożycielka sławnego Open Theater w Nowym Jorku. Była jego aktorką i reżyserką. W 1976 roku na zaproszenie Trungpy Rinpocze przeniosła się do Boulder, aby stworzyć wydział teatralny na buddyjskim Uniwersytecie im. Naropy. Obecnie pracuje na tym uniwersytecie jako wykładowca. Prowadzi programy Mudra – Świadomość Przestrzeni, Maitri a także uczy sztuki scenicznej w USA i Europie. Jej uczniami są prawnicy, aktorzy, pedagodzy i terapeuci szukający nowych dróg życia i pracy. Książka „Coming from Nothing: the Sacred Art of Acting” opisuje nauki i techniki inscenizacyjne Lee Worley.

Lee towarzyszyć będą: Evelin Ebinger – fizjoterapeutka, buddystka, znawczyni i nauczycielka Mudry oraz Sabine Putze – lekarka, buddystka, nauczycielka i supervisor Mudry.


Początek — 16 września (sobota), godz. 19.00

Koniec — 30 września (sobota), godz. 13.00Program składa się z dwóch części:

Koszt całości 16-30 września – 1000 zł<./p>

Opłaty zawierają koszty nauczania, wyżywienia i zakwaterowania<./p>

Gorąco rekomendujemy, aby wziąć udział w całym programie (15 dni). Dzień 22 września jest dniem wolnym od zajęć, w planach wyjazd nad morze.Program odbędzie się w pałacyku położonym malowniczo we wsi Gadom (80 km od Szczecina). Zakwaterowanie w 3-5 osobowych pokojach z łazienką.

Program prowadzony będzie w języku angielskim i tłumaczony na polski.Zgłoszenia i informacje: biuro Szambala Polska, office@szambala.pl tel. +48 91 487 93 16.

Zgłoszenie ważne tylko z przedpłatą 300 zł do 20 lipca na konto: Ośrodek Misyjny Szambala Polska, Nordea Bank Polska SA Oddział Szczecin, 94 1440 1143 0000 0000 0467 8311, z dopiskiem MUDRA. Zgłoszenia bez przedpłaty nie są brane pod uwagę.

Liczba uczestników ograniczona do 25 osób.

Wiecej o MUDRZE znajdziesz na www.szambala.pl