Szkolenia Tłumaczy Dharmy

Przyjaciele w Dharmie,

Rozwój Nauk Buddy związany jest z przekładaniem tekstów na różne języki oraz tłumaczeniem nauk odwiedzających nasz kraj nauczycieli. Od jakości przekładu zależy czystość przekazu, a od niej — nasza praktyka. Postęp w szkoleniu tłumaczy w krajach zachodnich można wykorzystać do polepszenia pracy polskich tłumaczy dharmy.

Dlatego właśnie narodził się pomysł zorganizowania w 2007 roku szkolenia tłumaczy dharmy. Pierwszy warsztat odbędzie się od 5 do 8 stycznia w Szczecinie. Poprowadzi go Nicky Glegg pracownica CINTRA Cambridge zawodowo zajmująca się szkoleniem tłumaczy. Więcej o instytucji CINTRA na stronie http://www.colc.co.uk/cambridge/cintra/new.htm.

Będzie to prawdopodobnie pierwszy taki program w Polsce i Europie przeznaczony dla osób tłumaczących konsekutywnie lub symultanicznie z języka angielskiego. Zachęcamy do udziału także te osoby, które nie mają dużego doświadczenia, ale chcą rozwijać swoje umiejętności.

Planujemy kontynuować szkolenie podczas dwóch czterodniowych spotkań rocznie. Liczba uczestników ograniczona jest do 20 osób. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztat odbędzie się w ośrodku Szambali w Szczecinie, na ul. Somosierry 17. Można w nim przenocować (15 zł za noc od osoby).

Opłata za warsztat wynosi 230 zł. Kwota nie jest wygórowana, ponieważ część kosztów podróży Nicky Glegg i jej pobyt w Szczecinie będą sponsorowane.

Jeśli mają państwo pytania merytoryczne dotyczące programu, prosimy kontaktować się z Tomkiem Szczygielskim — tomasz@marpa.pl. W sprawach organizacyjnych (zapisy, harmonogram zajęć itp.) prosimy o kontakt z Jarosławem Pasławskim, koordynatorem programu — jaroslaw.paslawski@schenker.com.

Szczegółowy program szkolenia: w pliku PDF lub w pliku DOC

Pozdrawiam serdecznie,
Edyta Wańkowicz

Dyrektor Szambala Polska

Szambala Polska
ul. Somosierry 17
71-206 Szczecin/Poland
Tel.: +48 -91 — 487 9316
Mobile.: +48 -696 — 357 385
E-mail: office@szambala.pl
www.szambala.pl