Ośrodek Medytacyjny Szambala Polska zaprasza na

Odosobnienie Buddyjskie
połączone z praktyką MAITRI (PŚPM)

14-30 września 2007, Gadom (80 km od Szczecina)
Prowadzą: Acharya Barbara Maertens i Peter Conradi
**********************

Jak radzić sobie z siłą i różnorodnością naszych emocji?
Co robić z własnym pomieszaniem?
Jak odkrywać mądrość, za którą wszyscy tęsknimy?


Poszukującym odpowiedzi na te pytania buddyzm daje wiele praktycznych wskazówek. Grupowe odosobnienie to czas, w którym z wyjątkową uważnością możemy przyjrzeć się własnym przeżyciom. Program składa się z okresów intensywnej praktyki medytacji śamathy, nawet do 8 godzin dziennie, Praktyki Świadomości Przestrzeni MAITRI (PŚPM), śamatha jogi, wykładów, indywidualnych instrukcji medytacji oraz pracy w grupach. Częścią programu będą również okresy przebywania w ciszy. Posiłki spożywać będziemy w stylu oryoki, wywodzącej się z tradycji Zen.

PŚPM i praktyka medytacji śamatha uzupełniają się wzajemnie. Praktyka Maitri w pięciu kolorowych pokojach pomaga zintensyfikować doświadczenia, a medytacja daje poczucie stabilności i spokoju. PŚPM uczy jak przenieść medytację w działanie, do pracy z emocjami, czy stosunkami międzyludzkimi; pomaga zyskać psychologiczny wgląd i rozszerzyć współczucie. Zarówno medytacja śamatha, jak i Maitri pomagają nam pogłębić zrozumienie naszego życia i umysłu.

PŚPM była stworzona i nauczana przez Chögyama Trungpę Rinpocze. Okazała się skuteczna w odniesieniu do praktyki uzdrawiania, wprowadzania innowacji artystycznych, jak również w transformacji i wzbogacaniu doświadczeń dnia codziennego.

Chögyam Trungpa Rinpocze po mistrzowsku, stosownie do zachodnich umysłów, przekazał tradycyjne nauki buddyjskie. Stworzył praktyczne i proste narzędzie: MAITRI – Praktykę Świadomości Przestrzeni, która uczy, że nie musimy odrzucać żadnej sfery naszego istnienia i doświadczania, aby być człowiekiem przebudzonym, współczującym i pełnym życia.


Program jest otwarty dla wszystkich. Liczba uczestników ograniczona jest do 30 osób. Warunkiem uczestnictwa jest pełny udział w całości 14-dniowego programu. Program prowadzony będzie w języku angielskim i tłumaczony na język polski.

Prowadzący:

Acharya Barbara Maertens: doświadczona nauczycielka Treningu Szambali i Buddyzmu, propagatorka psychologii kontemplatywnej i sztuki Zen. Dwa lata temu Sakyong Mipham Rinpocze nadał jej tytuł Acharya, co oznacza wybitnego nauczyciela i naukowca, który swoim życiem daje wyraz naukom dharmy (w języku sanskryckim 'achara' oznacza zachowanie).

Peter Conradi – emerytowany Profesor Kingston University w Londynie oraz Honorary Research Fellow, University College London i Visiting Research Fellow, Magdalen College Oxford. Autor powieści biograficznej o Iris Murdoch, która stała się światowym bestsellerem. Jest popularny w całej Europie jako znakomity nauczyciel Szambali. Do tej pory, poprowadził cztery dathuny w największym ośrodku Szambali w Europie – Dechen Choling. Pierwszy kontakty z Polską nawiązał przeszło 10 lat temu, kiedy to przez dwa lata pracował na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest jednym z najstarszych uczniów Chögyama Trungpy Rinpocze, a obecnie uczniem i przyjacielem Sakyonga Miphama Rinpocze.Miejsce: XIX-wieczny pałacyk położony malowniczo we wsi Gadom (80 km od Szczecina). Zakwaterowanie w 3-5 osobowych pokojach z łazienką.

Początek: 14 września, godz. 19.00.

Zakończenie: 30 września, godz. 13.00.

Opłata: W przypadku rejestracji i wpłaty zaliczki przed 24 sierpnia – cena 1000 zł, po 24 sierpnia – cena 1140 zł. Opłata zawiera koszt nauczania, wyżywienie i zakwaterowanie.

Zgłoszenie ważne jedynie z przedpłatą w wysokości 300 zł do 24 sierpnia na konto: Ośrodek Misyjny Szambala Polska, Nordea Bank Polska S.A. Oddział Szczecin, 94 1440 1143 0000 0000 0467 8311, z dopiskiem Odosobnienie.

Zgłoszenia i informacje: Ośrodek Szambala Polska, e-mail: [email protected], tel. +48 696 357 385, www.szambala.pl.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.