Sesshin i Jukai z Murakami Kosho Roshim
w 2007 roku zostało odwołane.

Tegoroczne sesshin zostało niestety odwołane na prośbę Roshiego. W terminie 7 - 14 lipca odbędzie się natomiast sesshin z Czcigodnym Kanzenem, połączone z kursem szycia rakusu, czego będzie nauczała polecona przez Murakami Roshiego Pani Yokoyama.

Osoby, które wpłaciły już darowiznę na ten cel proszone są o kontakt z redakcja@mahajana.net.

Poniżej zamieszczamy fragment listu Chieko San na ten temat.

Chieko San odwiedziła Murakami Roshiego i przekazuje nam od niego następujące informacje. Dojo Roshiego jest prawie skończone, w tym roku wszystko będzie już gotowe. Roshi sam zajmie się aranżancją i zajmuje to wiele czasu. Po poście, dzięki któremu odżywi ducha i ciało, zajmie się urządzaniem wnętrza. Ten okres postu będzie trwał kilka miesięcy i Roshi ma w związku z tym następującą propozycję.

Murakami Roshi nie będzie już przyjeżdżał do Europy robić sesshin, przyjedzie tylko jeszcze raz. Skoncentruje się na swoim dojo i swoich uczniach w Japonii. Byłoby mu wygodniej, gdyby mógł odwołać tegoroczną sesshin, a za to przyjechać w przyszłym roku, już po raz ostatni.

Jest kilka powodów ku temu. Jeden z nich jest taki, że Roshi kończy swoje dojo, a drugi, że Mugikura Sensei nauczył się już wystarczająco i przyjedzie w przyszłym roku z Roshim, aby przejąć prowadzenie sesshin.

Roshi jednak martwi się o nasz harmonogram i pyta, czy jest to możliwe.