Karma Kamtzang

WSTĘPNY PROGRAM KURSÓW

jesień 2007 r.
(szczegółowy informator wkrótce)
8-9 września: Długa pudża Białej Tary (Ngydrub Kyn Tsyl)
Praktyka w intencji długiego życia naszych mistrzów. Wstęp wolny.
22-23 września: Wprowadzenie do wadżrajany w oparciu o praktykę Czenrezika
Na podstawie komentarza ułożonego przez obecnego Sangje Njenpę Rinpoczego.
20-21 października: Praktyka lodziong
Podstawy ćwiczenia umysłu w bodhicitcie, esencja wszystkich nauk Buddy.
26-28 października: Kurs w Krakowie
Program jeszcze nie ustalony.
1-4 listopada: Długa pudża Dordże Phagmo (Dordzie Phagmo Drubtab)
Intensywna praktyka głównego Jidama szkoły Karma Kamtzang.
listopad – grudzień: Lama Rinczen przebywa poza Centrum w Grabniku.
W grudniu Centrum nieczynne.
styczeń, luty, marzec 2008 r.: Wizyta Zangter Tulku Rinpoczego
Na początku stycznia na zaproszenie Centrum Buddyjskiego Bencien Karma Kamtzang w Grabniku przyjedzie do Polski na trzy miesiące Zangter Tulku Rinpocze. Oprócz kursów w Grabniku przewidujemy również wyjazdy do innych ośrodków Bencien w Polsce. Szczegółowy program wizyty zostanie opracowany w późniejszym terminie. Ośrodki zainteresowane zaproszeniem tulku proszone są o kontakt z Lamą Rinczenem.
Wykłady Lamy Rinczena w Warszawie
ul. Dąbrowskiego 1 m. 2, wykłady w środy o godz. 18:00 (wstęp wolny). Orientacyjne daty najbliższych spotkań (mogą jeszcze ulec zmianie): 5 września, 12 września, 19 września, 10 października, 24 października.

Zangter Tulku Rinpocze

Zangter Tulku Rinpocze ma obecnie około trzydziestu lat. W młodości został rozpoznany jako inkarnacja wybitnego praktykującego, opata niewielkiego klasztoru tradycji Njingmapy w Sikkimie. Intensywnie studiował pod kierunkiem największych współczesnych lamów Njingmapy. Kiedy miał blisko dwadzieścia lat, prowadzący go nauczyciel, wielki mistrz Ciatral Rinpocze, powiedział, że Zangter Tulku przyniesie większy pożytek czującym istotom, jeśli w tym życiu poświęci się praktyce Kagju i zostanie uczniem czcigodnego Tengi Rinpoczego.

Od blisko dziesięciu lat Zangter Tulku mieszka więc w klasztorze Bencien w Katmandu, intensywnie studiując nauki Kagju. Po otrzymaniu stosownych inicjacji i ustnych przekazów zarówno od Tengi Rinpoczego, jak i od Jego Eminencji Sangje Njenpy Rinpoczego, pomyślnie ukończył w Parpingu trzyletnie odosobnienie medytacyjne w ośrodku trzyletnich odosobnień klasztoru Bencien. Tenga Rinpocze w pełni rekomenduje Zangtera Tulku jako buddyjskiego nauczyciela, podkreślając, że można polegać zarówno na jego wykształceniu, jak i doświadczeniu medytacyjnym.

Planowana wizyta w Polsce będzie pierwszym wyjazdem młodego Rinpoczego poza granice Indii i Nepalu.