PROGRAM KURSU Z LAMĄ SHENPEN HOOKHAM

20 – 23 wrzesień 2007

Lama Shenpen jest Irlandką, która praktykuje Dharmę prawie czterdzieści lat. Była mniszką i uczennicą J.Ś. XVI Karmapy w Indiach. Później od lat 70-tych XX wieku studiowała i praktykowała z wieloma wybitnymi nauczycielami tybetańskimi oraz z wielkim joginem i uczonym w szkole Karma Kagyu – Khenpo Tsultrim Gyamtso Rinpocze, którego jest obecnie jedną z najstarszych uczennic.

Szczególnie naucza Mahamudrę i pogląd Shentong, będący najwyższą nauką w szkole i tradycji Karma Kagyu. Lama Shenpen będzie po raz pierwszy nauczała w Polsce, kontynuując tym samym pracę innych uczniów Khenpo Tsultrim Gyamtso Rinpocze w naszym kraju – Jima Scotta, Jane Friedewald oraz Karla Brunnhozla.

Więcej szczegółowych informacji o Lamie Shenpen można znaleźć tutaj: http://mahajana.net/mistrzowie/wspolczesni/lama-shenpen.html.

TEMAT KURSU:

Wprowadzenie do poglądu Shentong i praktyki Mahamudry

Podstawą nauk będzie wstęp do Ratnagotravibhaga, jednego z najważniejszych tekstów w linii Majtrei/Asanghi, odnoszącego się do Natury Buddhy – Tathagatagarbha – używany w buddyzmie tybetańskim, szczególnie w tradycji Karma Kagyu.

Tekst jest znany w różnych językach kanonicznych jako:

Podajemy szczegóły związane z kursem i kosztami kursu:

Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail: [email protected].

Sugerowana darowizna za kurs z Lamą na pokrycie kosztów podróży oraz pobytu w Szczecinie wynosi 150 złotych. Darowizny prosimy dokonywać na miejscu.

Prosimy również o indywidualne ofiary dla Lamy, które tradycyjnie daje się nauczycielowi za otrzymane nauki.

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Ośrodka Misji Buddyjskiej w Szczecinie przy ul. Bogusława 3 (IV p.)

Osoby spoza Szczecina, które będą miały trudności ze znalezieniem noclegu mogą się kontaktować bezpośrednio ze świątynią Sanboin: [email protected].

Dni i godziny spotkań: