Sabine Rolf i Peter Conradi

"Ludzka Mandala. Jak w praktyce budować oświecone społeczeństwo?"

Czwartek, 8 września, godz. 17.00, Aula Pomorskiej, ul. Podgórna 15/16, Szczecin (wstęp wolny)

Kolorowe ziarnka piasku mandali mogą być metaforą bogatych i różnorodnych relacji międzyludzkich. Piaskowa mandala to także piękny i misterny obiekt pełen wewnętrznych symboli i znaczeń. Jak budować relacje międzyludzkie tak by były piękne i pełne treści? Jak wprowadzić w życie wizję społeczności ludzi otwartych, żyjących z godnością, ludzi o przebudzonych umysłach? Jak stworzyć oświecone społeczeństwo złożone z ludzi łagodnych, a nieustraszonych, jasno, bez lęku, ale i bez złudzeń patrzących na siebie i świat?


Peter Conradi - emerytowany Profesor Kingston University w Londynie oraz Honorary Research Fellow, University College London i Visiting Research Fellow, Magdalen College Oxford. Autor powieści biograficznej o Iris Murdoch, która stała się światowym bestsellerem, a jego następna książka "Going Buddhist" właśnie została opublikowana. Jest popularny w całej Europie jako znakomity nauczyciel Szambali. Do tej pory, poprowadził cztery dathuny w największym ośrodku Szambali w Europie - Dechen Choling.Pierwszy kontakty z Polską nawiązał przeszło 10 lat temu, kiedy to przez dwa lata pracował na Uniwersytecie Jagiellońskim. W tym czasie jako pierwszy rozpoczął nauczanie Szambali w Polsce. Jest jednym z najstarszych uczniów Czogjama Trungpy Rinpocze a obecnie jest uczniem i przyjacielem Sakjonga Miphama Rinpocze.

Sabine Rolf, studiowała niemiecką literaturę i filozofię oraz psychologię kontemplacyjną KARUNA. Od 16 lat jest studentką Sakjonga Miphama Rinpocze. Sabine prowadzi programy Szambala Buddyzm. Jest trenerką programu MAITRI. Obecnie mieszka i pracuje w ośrodku Dechen Choling we Francji.