Relikwie Buddhy w Berlinie

29 - 31.07.2005 (piątek - niedziela)

W najbliższy weekend w Berlinie będzie możliwość obejrzenia relikwii Buddhy Siakjamuniego, Mahakaśjapy, Śariputry, Anandy, Maudgalajany, Milarepy, Nagardżuny, Dzie Son Kampa, Abonka Rinpocze i Lama Tupten Jesze.

Relikwie będą udostępnione w świątyni FO GUANG SHAN TEMPEL BERLIN E.V., Acker Strasse 85-86. Mistrz tej świątyni pochodzi z Tajwanu i nazywa się Chsing-Yun, jest to linia 6 Patriarchy, związana również z Mistrzem Xu-yunem.

Otwarcie będzie miało miejsce w najbliższy piątek, w godz. 10 - 11. Relikwie będzie można oglądać w piątek do godz. 18-tej, a w sobotę i niedzielę w godz. 9 - 18.

Dojazd:

  1. z Berlin Lichtenberg należy udać się na dworzec Alexander Platz, następnie U-bahnem U8 z Alexander Platz w kierunku Wittenau i wysiąść na Volta Strasse (dzielnica Mitte). Dalej należy iść prosto ulicą Volta Strasse w dół, aż do Acker Strasse.
  2. z Berlin Zoologische Garten należy udać się na stację Friedrich Str., wsiąść w S-bahn S1 w kierunku Oranienburg i wysiąść na Humboldthaim. Następnie należy iść Hussiten Str., potem Schering Str do Acker Strasse.

Kontakt: Nicola Hernadi, info@tibetzentrum-berlin.de, tel. +49 30 788 13 55.

Wstęp jest bezpłatny, warto jednak ofiarować datek.