Szambala Polska

Budda i Król. Nauki buddyjskie w świeckich społeczeństwach Zachodu

Wykład Aczarii Davida Schneidera w Książnicy Pomorskiej
23 czerwca o godz. 17.00, wstęp wolny.

23 czerwca (czwartek) o 17.00 w auli Książnicy Pomorskiej Aczaria David Schneider wygłosi wykład „Budda i król. Nauki buddyjskie w świeckich społeczeństwach Zachodu”. Będzie to kolejny wykład z cyklu „Academia Buddhica”.

Dwa wielkie kręgi kulturowe – Zachód i Wschód – spotykały się od stuleci. Ludzie Zachodu fascynowali się Wschodem, szukając tam odpowiedzi na dręczące ich pytania o sens i istotę egzystencji.

Ponad 200 lat temu Dalekim Wschodem i buddyzmem zajęli się naukowcy i artyści. Dziś wiedza ta na stałe zaistniała w świadomości zwykłych ludzi, stając się z jednej strony duchowym natchnieniem, z drugiej przyciągając prostotą i pragmatyzmem.

Aczaria David Schneider od lat praktykuje w tradycji soto zen i pod kierunkiem Czogiama Trungpy Rinpocze oraz Sakionga Rinpocze – głów tradycji Szambali. W latach 1996-2001 był dyrektorem Shambhala Europe – organizacji jednoczącej kilkadziesiąt osrodków Szambali na starym kontynencie. Tytuł aczarii przyznaje się wyłącznie wybitnym nauczycielom.

Aczria David Schneider został zaproszony do Szczecina przez Ośrodek Szambala Polska, aby w dniach 24-26 czerwca poprowadzić kurs „Budda i Król”.

Więcej informacji na www.szambala.pl.