Szambala Polska

Szambala Polska, 71-179 Szczecin, ul. Somosierry 17

Serdecznie zapraszamy na spotkania z

Czanglingiem Tulku Rinpocze

9-go września (piątek) (a NIE 16-tego września, jak wcześniej informowaliśmy)

wykład otwarty: „Starożytne Nauki Tybetu — Tradycja Ningmapy.”

Wykład odbędzie się w Książnicy Pomorskiej (ul. Podgórna 15/16) o godz. 17.00. Wstęp wolny.

10 — 11-go września (sobota — niedziela) (a nie 17 — 18-go września, jak wcześniej informowaliśmy)

W trakcie weekendowego programu uczestnicty zapoznają się z tematem:

Ningmapa — pogląd i ścieżka tradycji Padmasambawy.

Więcej informacji na temat tego programu poniżej.

Czangling Rinpocze urodził się w 1977 roku w Kalimpongu, małej wiosce u podnóża Himalajów w północnych Indiach. Jego rodzina pochodzi z centralnego Tybetu i należy do linii Śakja. W wieku 10 lat rozpoczął naukę w szkole języka angielskiego. Dilgo Kjentse Rinpocze i Penor Rinpocze rozpoznali go jako inkarnację mistrza z klasztoru Czangczub Ling. W wieku 11 lat Rinpocze przeniósł się do klasztoru Seczen w Katmandu aby studiować razem z Dilgo Kjentse Rinpocze.

Przez nastepne lata Kjentse Rinpocze otworzył instytut studiów buddyjskich w Seczen. Zwykle szkołę taką rozpoczynają uczniowie w wieku lat szesnastu lub siedemnastu. Czangling Rinpocze rozpoczął studia natychmiast omijając zwyczajne nauki wstępne. W wieku lat szesnastu udzielał instrukcji innym mnichom i pięc lat pózniej ukończył instytut z tytułem Khenpo. Rok wcześniej od Trulszika Rinpocze otrzymał pełne święcenia mnisie.

Kilka lat nauczał w klasztorze Seczen i opiekował się częścią klasztoru jednocześnie otrzymując nauki od Penora Rinpocze, Taklunga Tsetrula Rinpocze, Trulszika Rinpocze i Rabdziama Rinpocze.

Czangling Rinpocze jest dzierżawcą linii Jangter zwanej też Skarbnicą Północy. Te ważne nauki, objawione przez Rigdzina Godema w północnym Tybecie w czternastym wieku, są częścią nauk Dzogczen szkoły Ningma. Zostały one włączone do głównego nauczania przez znanego Piątego Dalajlamę. Zawierają takie teksty jak „Modlitwa do Kuntuzangpo” i „Modlitwa do Guru Rinpocze w siedmiu rozdziałach” używane przez buddystów wszystkich tybetańskich tradycji. Rinpocze podjął się zebrania rozrzuconych tekstów w celu ich powtórnego właściwego studiowania oraz udostępnienia na Zachodzie. Zwraca na to szczególną uwagę w swojej bieżącej aktywności.

Rinpocze jest także dzierżawcą linii Reczungpy, znanego ucznia Milarepy. W ten sposób łączy tradycje Ningma i Kagju.

Może nauczać biegle w języku angielskim i jest gotowy do udzielania odpowiedzi na różne pytania z zakresy Dharmy.

Jego młodzieńczy entuzjazm w połączeniu z niezwykłą wiedzą buddyjską i znajomość nowych idei sprawia, że jego nauki są niezwykle ciekawe, trafiające do wszystkich słuchaczy.

INFORMACJE O PROGRAMIE WEEKENDOWYM:

POCZĄTEK: 17 września (sobota), godz. 08.30
KONIEC: 18 września (niedziela), godz. 17.00.

MIEJSCE: Ośrodek Szambala Polska, ul. Somosierry 17 w Szczecinie.

SUGEROWANA DAROWIZNA: 170 zł. Dla członków Szambala Polska: 120 zł. Na opłatę składają się koszty nauczania oraz dwa obiady. Dla osób zamiejscowych istnieje możliwość noclegu w Ośrodku Szambala Polska — opłata 15 zł od osoby za noc. Proszę mieć śpiwór i karimatę.

INFORMACJA I ZAPISY: Szambala Polska, e-mail: office@szambala.pl tel. kom.: 0696 357 385.


+48 (91) 487 93 16, +48 696 357 385, www.szambala.pl