Szambala Polska

zaprasza na programROZRÓŻNIANIE ŚRODKA OD SKRAJNOŚCI
(pierwszy rozdział jednego z kanonicznych tekstów Maitrei)9-11 grudzień 2005 w Szczecinie

Prowadzi: Jim Scott

Celem tego programu jest jasne nakreślenie istoty wszystkich ścieżek buddyjskich. Zarazem będzie to przygotowanie do nauk Mahamudry, klarowne i wyczerpujące wprowadzenie do absolutnej rzeczywistości, zaprezentowane w sposób umożliwiający przedarcie się przez nasze zafiksowanie na rzeczywistości pozornej.

Program przeznaczony jest dla ludzi należących do nowoczesnego społeczeństwa, a zatem nie będzie to wykładnia zbioru dogmatów, które należy przyjąć „na wiarę”, lecz ukazanie toku rozumowania, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł dalej zgłębiać ten temat na własną rękę.

W trakcie programu przyjrzymy się autentycznej rzeczywistości, będziemy dociekać, czym ona jest i jaką rolę w docieraniu do niej odgrywa medytacja. Poświęcimy też uwagę czynnikom, które uniemożliwiają nam dostrzeżenie autentycznej rzeczywistości. Zastanowimy się, jak czynniki te powstają w umyśle, w jakim sensie stanowią problem i jak z nimi pracować, by w praktyczny sposób je przekształcić.

Ponieważ wykorzystany zostanie materiał, który Khenpo Tsultrim Gyamtso Rinpocze prezentuje podczas publicznych wystąpień, program dostępny jest dla wszystkich, nawet dla ludzi, którzy być może dotąd nie zetknęli się z naukami buddyjskimi.


Bardzo prosimy wziąć na program teksty pieśni Milarepy, które były powielane i rozdawane na poprzednich programach.

Jim Scott praktykuje buddyzm od ponad 30 lat. Jego głównym nauczycielem jest Khenpo Tsultrim Gjamtso Rinpocze, który wskazał Go jako głównego nauczyciela dla Polski. Tłumaczył z j. tybetańskiego kluczowe, kanoniczne traktaty tradycji Kagju i Ningma. Od stycznia do marca przebywa w klasztorze Pulahari (Katmandu) gdzie jest tłumaczem i nauczycielem na programie zaawansowanych studiów buddyjskich. Zapraszany przez ośrodki na całym świecie, spędza znaczną część roku na podróżach jako tłumacz Khenpo Rinpocze i nauczając poglądu i medytacji na wszystkich poziomach praktyki buddyjskiej. Jego przejrzysty, spójny logicznie a jednocześnie pełen ciepła i humoru, styl nauczania nawet najtrudniejszych nauk, wynika z głębokiego ich urzeczywistnienia.

Początek: 9 grudnia (piątek), godz. 10.00

Koniec: 11 grudnia (niedziela), godz. 18.00

Miejsce: Ośrodek Szambala Polska, ul. Somosierry 17 w Szczecinie. Możliwe jest zakwaterowanie w Ośrodku, cena za dzień 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zabranie swoich śpiworów.

Język: Program poprowadzony będzie w języku angielskim i tłumaczony na polski.

Udział w programie może w wziąć każda osoba, która nigdy wcześniej nie pobierała nauk buddyjskich.

Opłata: 260 zł. Na opłatę składa się: uczestnictwo, koszty nauczania oraz całodniowe wyżywienie. Istnieje możliwość zniżki dla studentów oraz emerytów i rencistów.

INFORMACJA I ZAPISY: Szambala Polska, e-mail: office@szambala.pl, tel. +91 487 93 16, kom. 0696 357 385

Zgłoszenie ważne jedynie z przedpłatą w wysokości 100 zł do 1 grudnia 2005 r. na konto:

Ośrodek Misyjny Szambala Polska,
Bank PEKAO SA VII O. Szczecin
20124018641111001001751469

UWAGA!

W kwestiach merytorycznych prosimy kontaktować się bezpośrednio z koordynatorem merytorycznym: Tomaszem Szczygielski, mail: tomasz@marpa.pl, tel. +48 601 70 70 55