Ośrodek Szambali w Polsce

TRENING SZAMBALI POZIOM 1SZTUKA BYCIA CZŁOWIEKIEMw Szczecinie w dn. 11 - 13 Lutego 2005

Prowadzi: Mathias Pongracz

Trening Szambali to metoda rozwoju osobistego połączona z konkretną ścieżką prowadzącą do jego urzeczywistnienia. Trening ma charakter całkowicie świecki. W Treningu Szambali stosuje się wiele metod i nauk analogicznych do buddyjskich. Ścieżką Szambali może podążać osoba wierząca, ateista lub agnostyk. Dzięki treningowi jesteśmy w stanie odkryć naturalną moc naszego umysłu - niewyczerpaną twórczość, zdolność do spontanicznego współczucia i działania oraz nieograniczoną otwartość - ukrytą pod nawykowymi schematami myślenia i reagowania. Podstawową techniką jest praktyka medytacji prowadząca do uspokojenia i stabilizacji chaotycznego i rozproszonego umysłu.

Trening Szambali jest zainspirowany starożytną legendą o królestwie Szambali, założonym przez oświecone społeczeństwo wojowników, którzy byli łagodni a zarazem nieustraszeni. Trening ten w swej obecnej postaci, przeznaczonej dla współczesnego społeczeństwa, został rozwinięty przez jednego z najwybitniejszych nauczycieli i mistrzów buddyjskich ubiegłego stulecia, pisarza, poetę i artystę Czogjama Trungpę Rinpocze.

Poziom 1 jest podstawą dla i wejściem do Treningu Szambali. Podczas tego warsztatu uczestnik zapoznaje się z główna ideą Szambali poprzez odkrycie, że podstawą naszego bycia jest otwartość, twórczość i inteligencja co w języku Szambali nosi nazwę podstawowej dobroci. Również uczestnik otrzymuje szczegółowe instrukcje dotyczące medytacji i ma okazje do wypróbowania ich w czasie dość intensywnej praktyki. Struktura Poziomu 1 składa się z wykładów, praktycznych instrukcji medytacji, dyskusji grupowych i rozmów indywidualnych z nauczycielem i instruktorami.

Prowadzący: Mathias Pongracz, wieloletni uczeń Czogjama Trungpy i Sakjonga Miphama. Dziennikarz, obywatel świata. Z pochodzenia Węgier. Urodził się w Afryce. Wychowany we Francji i Austrii. Obecnie mieszka i pracuje w Wiedniu. Doświadczony nauczyciel Treningu Szambali.

Język: Trening prowadzony będzie po angielsku i tłumaczony na język polski.

Kiedy: 11 - 13 lutego. Program rozpoczyna się w piątek wieczór i kończy późnym popołudniem w niedzielę.

Rozpoczęcie: Wykład publiczny w piątek o godz. 17.00, miejsce zostanie podane w terminie póżniejszym. Wstęp wolny. Zakończenie: w niedzielę o 17.00.

Miejsce Treningu: Ośrodek Medytacyjny Szambala Polska, ul. Somosierry 17 w Szczecinie. Istnieje możliwość noclegu w Ośrodku Szambali (15 zł/noc).

Sugerowana darowizna za uczestnictwo w treningu: 160 zł. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość stypendium.

Informacja i zapisy: Biuro Ośrodka Szambala Polska, Edyta Wańkowicz, telefon: 48-91-4879316, telefon komórkowy: 48-696-357-385 jak również via email: office@szambala.pl.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.szambala.pl/.