Poziom 1 Treningu Szambali
24-26 lutego w Szczecinie

W dniach 24-26 lutego (piątek – niedziela) w Szczecinie odbędzie się program Poziom 1 Treningu Szambali organizowany przez Ośrodek Medytacyjny Szambala Polska.

Program dla wszystkich

Nauczyciel: Stéphane Leluc (Francja) lat 40, Francuz, mieszka w Paryżu, Właściciel firmy marketingowej specjalizującej się w doradztwie czasopismom w sprawie sprzedaży. Uczeń Sakionga Miphama Rinpocze (syna i spadkobiercy nauk Czogiama Trungpy Rinpocze) od 1994 roku. Więcej o rdzennych nauczycielach.

Język: Trening prowadzony będzie po angielsku i tłumaczony na język polski.

Miejsce Treningu: Ośrodek Medytacyjny Szambala Polska, ul. Somosierry 17 w Szczecinie. Istnieje możliwość noclegu w Ośrodku Szambali (20 zł/noc).

Kiedy: 24-26 lutego. Program rozpoczyna się wykładem otwartym w piątek, godz. 19:00. Wykład jest również przeznaczony dla osób, które nie zdecydowały się na udział w treningu. Wstęp wolny.

Sugerowana darowizna: 160 zł. (dla emerytów, rencistów i studentów 125 zł)

Trening Szambali to metoda rozwoju osobistego połączona z konkretną ścieżką prowadzącą do jego urzeczywistnienia. Trening ma charakter całkowicie świecki. W Treningu Szambali stosuje się wiele metod i nauk analogicznych do buddyjskich. Ścieżką Szambali może podążać osoba wierząca, ateista lub agnostyk. Dzięki treningowi jesteśmy w stanie odkryć naturalną moc naszego umysłu – niewyczerpaną twórczość, zdolność do spontanicznego współczucia i działania oraz nieograniczoną otwartość – ukrytą pod nawykowymi schematami myślenia i reagowania. Podstawową techniką jest praktyka medytacji prowadząca do uspokojenia i stabilizacji chaotycznego i rozproszonego umysłu.

Trening Szambali jest zainspirowany starożytną legendą o królestwie Szambali, założonym przez oświecone społeczeństwo wojowników, którzy byli łagodni a zarazem nieustraszeni. Trening ten w swej obecnej postaci, przeznaczonej dla współczesnego społeczeństwa, został rozwinięty przez jednego z najwybitniejszych nauczycieli i mistrzów buddyjskich ubiegłego stulecia, pisarza, poetę i artystę Czogiama Trungpę Rinpocze.

Poziom 1 jest podstawą dla i wejściem do Treningu Szambali. Podczas tego warsztatu uczestnik zapoznaje się z główna ideą Szambali poprzez odkrycie, że podstawą naszego bycia jest otwartość, twórczość i inteligencja co w języku Szambali nosi nazwę podstawowej dobroci. Również uczestnik otrzymuje szczegółowe instrukcje dotyczące medytacji i ma okazje do wypróbowania ich w czasie dość intensywnej praktyki. Struktura Poziomu 1 składa się z wykładów, praktycznych instrukcji medytacji, dyskusji grupowych i rozmów indywidualnych z nauczycielem i instruktorami.