Ośrodek Szambali zaprasza na

Trening Szambali Poziom 1

„SZTUKA BYCIA CZŁOWIEKIEM”

28-30 października 2005 w Szczecinie
prowadzi: prof. Tomasz Pietrzykowski

Trening Szambali to świecka ścieżka rozwoju osobistego. Podczas treningów odkrywamy naturalną, niewyczerpana moc twórcza naszego umysłu, zdolność do spontanicznego współczucia i działania oraz nieograniczona otwartość ukrytą pod nawykowymi działania. Podstawową techniką jest praktyka medytacji wywodząca się z prastarej tradycji buddyjskiej. Prowadzi ona do uspokojenia i stabilizacji chaotycznego i rozproszonego umysłu. W czasie Treningu dowiadujemy się, jak wykorzystać wyzwania codziennego życia jako okazje do synchronizacji naszych ciał i umysłów.

Trening Szambali jest zainspirowany starożytną legendą o królestwie Szambali, założonym przez oświecone społeczeństwo wojowników, którzy byli łagodni, a zarazem nieustraszeni. Trening ten w swej obecnej postaci przeznaczonej dla współczesnego społeczeństwa został przekazany przez jednego z nauczycieli i mistrzów buddyjskich ubiegłego stulecia, pisarza, poetę i artystę Czogjama Trungpe Rinpocze.

Poziom 1 jest podstawą i wrotami do Treningu Szambali. Uczestnik uczy się, jak medytować i stawiać pierwsze kroki w medytacji w czasie dość intensywnej praktyki, pod okiem nauczyciela i instruktorów medytacji. Poziom 1 składa się z wykładów, praktycznych instrukcji medytacji, dyskusji grupowych i rozmów indywidualnych z nauczycielem i instruktorami.


Trening prowadzi profesor Tomasz Pietrzykowski emerytowany profesor zwyczajny informatyki Uniwersytetu Dalhousie w Halifaksie. W 1975 roku został uczniem Czogiama Trungpy Rinpocze i pod jego kierunkiem rozpoczął studia i praktykę buddyzmu. W roku 1978 został akredytowany jako nauczyciel Treningu Szambali. Przekazuje nauki Szambali i buddyzmu w różnych krajach Europy zachodniej i wschodniej.


Kiedy: 28 – 30 październik, Program rozpoczyna się w piątek wieczór i kończy późnym popołudniem w niedzielę.

Rozpoczęcie: w piątek, godz. 19.00 wykładem otwarty, na który zapraszamy również osoby, które nie są jeszcze zdecydowane na uczestnictwo w treningu. Wstęp wolny.

Miejsce Treningu: Ośrodek Medytacyjny Szambala Polska, ul. Somosierry 17 w Szczecinie. Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość noclegu w ośrodku (15 zł/noc).

Sugerowana darowizna za uczestnictwo w treningu: 180 zł.
Ze względu na ograniczona ilość miejsc bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa w treningu.

Informacja i zapisy: Biuro Ośrodka Szambala Polska, telefon: 091-487 9316, telefon komórkowy: 0696 357 385 jak również via email: office@szambala.pl.

Zapraszamy na naszą stronę internetowa: http://www.szambala.pl