Prof. Peter J. Conradi

"Święta ścieżka wojownika. Rozwijanie nieustraszoności i wrażliwości"

28 listopada 2002

Aula Książnicy Pomorskiej g. 17.00
ul. Podgórna 15/16
70-205 Szczecin

Peter J. Conradi jest profesorem Uniwersytetu Kingston oraz honorowym członkiem Komitetu Badawczego Uniwersytetu Londyńskiego. Od 25 lat wykłada literaturę angielską. Jest autorem licznych prac o XIX i XX - wiecznych pisarzach brytyjskich. W latach 1990-92 odwiedzał Kraków, gdzie prezentował nauki Szambali. Przyczynił się do przeprowadzenia pierwszego w Europie Wschodniej Treningu Szambali. Przed pięciu laty zdecydował się przejść na wcześniejszą emeryturę, by rozpocząć karierę jako pisarz. Opublikowana przez niego w 2002 biografia pisarki Iris Murdoch spotkała się z życzliwym przyjęciem krytyki i stała się światowym bestsellerem. Obecnie pracuje nad książką poświęconą buddyzmowi.

Wykład będzie przystępnym, pozbawionym technicznych informacji, wprowadzeniem do nauk Szambali jakie przedstawił Czogjam Trungpa Rinpocze w swej książce: 'Szambala. Święta ścieżka wojownika". Dotyczył będzie potrzeby rozwijania nieustraszoności i wrażliwości w naszym coraz bardziej agresywnym i pośpiesznym życiu. Ukaże także, jak praktyka medytacyjna może pomóc nam w stawaniu się odważniejszymi i jednocześnie coraz bardziej delikatnymi.

W weekend 29 listopada - 1 grudnia 2002 Prof. Peter J. Conradi poprowadzi Poziom Pierwszy Treningu Szambali. Więcej informacji na stronie www.szczecin.szambala.pl lub pod adresem szczecin@szambala.pl