Inicjacje w trakcie wizyty J.E. Desi Rinpocze w Szczecinie

W uzupełnieniu do informacji o naukach J.E. Desi Rinpocze w Szczecinie, poniżej zamieszczamy wyjaśnienia poszczególnych inicjacji.

Torma Gyatsa – Ofiarowanie stu torm.
RYTUAŁ 100 TORM GYATSA - 100 Torma Gyatsa opiera się na praktyce hojności wypływającej z naszego współczucia do bezmiaru cierpienia wynikającego z naszej karmy i naszych złudzeń. Praktyka ta wymaga składania ofiar dla 12 typów gości zarówno transcendentalnych, jak i światowych, dzięki czemu spłacamy swoje długi karmiczne i zostajemy otoczeni specjalną opieką, a nasze przeszkody w życiu doczesnym i duchowym zostają oczyszczone.

Sangye Menla – Buddha Medycyny. Jest to ważna inicjacja przynosząca wielkie błogosławieństwa leczenia wszystkich chorób sansary. Inicjacja dotyczy wszystkich 8 form Buddhy Medycyny.

Wielokolorowy Garuda – forma garudy, który szczególnie pomaga w leczeniu trudnych chorób oraz w przezwyciężeniu chorób wywoływanych przez wpływ nagów [wężowych istot]. Zasadniczo ta forma pochodzi z cyklu Kalaczakry tantry. Ta forma i praktyka garudy należy również do 13 Złotych Dharm tradycji sakja. [13 Złotych Dharm to jeden z najcenniejszych cyklów inicjacji i praktyk w sakja].

Gyalwa Gyatso. Znaczenie imienia Awalokiteśwary to Ocean Współczucia. ta tantra należy do cyklu anuttarajogatantry. Ponieważ jest to pełna inicjacja z częścią mandali i 4 inicjacjmi, to zabiera to wiele godzin. Jednak ten cykl ma najwyższą wartość i jest mało znany w Polsce i na Zachodzie. Praktyka zawiera wszystkie części fazy budowania – kyerim i spełniającej – dzogrim. Rinpocze w czasie tej wizyty po raz pierwszy udziela w Polsce tej inicjacji.

Mahakala Legden. Ta forma Mahakali jest dodatkową formą bóstwa w praktyce ochronnej Białego Parasola – Dukkar, sansk. Sitatapatra. W styczniu 2013 roku Rinpocze udzielał już inicjacji Dukkar, ale w przyszłości będzie znowu udzielana w Szczecinie. Mahakala Legden może też być praktykowany niezależnie od Dukkar.

Tagi: 
Desi Rinpocze