Lama Vajranatha 12-15 września w Szczecinie

Profesor John Myrdhin Reynolds (Vajranatha Lama) w ten weekend poprowadzi w Szczecinie warsztaty na temat Dzogczen. Pierwsza część warsztatów to wykład otwarty z cyklu ACADEMIA BUDDHICA "Dzogczen i Natura Umysłu - czym jest Dzogczen?". Druga część warsztatów to zajęcia praktyczne zatytułowane "Praktyka Medytacyjna Dzogczen w kwestii Trzech Stwierdzeń Garaba Dordże".

J.M.Reynolds (Vajranatha Lama) jest pisarzem i wykładowcą, ekspertem w najwyższej medytacji Ati Yogi, tantry oraz naukach okultystycznych wicca i szamańskich, studiował Sanskryt, język tybetański,język i kulturę
arabską, Buddyjską filozofię i religioznawstwo na kilku amerykańskich uniwersytetach i żył przez dziesięć lat w Indiach i Nepalu, badając i praktykując Buddyjską medytację i Dzogczen. W 1973 r. został wyświęcony
na Ngakpa Lamę w tradycji Buddyzmu Tybetańskiego Nyingmapa przez Jego Świątobliwość Dudjoma Rinpocze. Od tamtego czasu nauczał w całej Europie i Ameryce, dając wykłady i prowadząc warsztaty buddyjskiej oraz niebuddyjskiej medytacji i personalnego rozwoju. Jego wydane przekłady tybetańskiego zawierają liczne ważne prace na temat Dzogczen, tak Buddyjskie, jak i Bonpo, takie jak: Alchemia Realizacji (The Alchemy of Realization) J.Ś. Dudjoma Rinpocze, Cykl Dnia i Nocy (The Cycle Of Day and Night) Namkhai Norbu Rinpocze, Samo-Wyzwolenie przez Widzenie poprzez Czystą Obecność (Self-Liberation through Seeing with Naked Awareness) Padmasambhavy, Złote Litery (The Golden Letters) Garaba Dorje, Tradycja Ustnego Przekazu Sziang-sziung (The Oral Tradition from Zhang-Zhung) Tapihritsy, oraz Nauki Dzogczen Bonpo (Bonpo Dzogchen Teachings) Lopona Tenzina Namdaka Rinpocze.

Temta wykładu:
Dzogczen i Natura Umysłu - czym jest Dzogczen?
Miejsce:
Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica
ul. Podgórna 15/16
70-205 Szczecin
wykład odbędzie się w Sali Stefana Flukowskiego - 4. piętro w części budynku od ul. Dworcowej (z nowej części można dojść do Czytelni Muzycznej i dojechać windą).
Kiedy:
12 września 2014, piątek, godz. 17.00

Nauki odbedą się w świątyni Kunzang Ling w Szczecinie ul.Śląska 12/12.
Zgłoszenie chęci uczestnictwa w naukach prosimy wysyłać na info@kuntuzangpo.net
lub tel 504 953 149 lub 501 395 978
Piątek godz 17:00 - 19:00 - wykład otwarty Książnica Pomorska

Sobota i Niedziela w godz 11:00 - 13:30 i 17:00 - 19:00
Poniedziałek w godz. 17:00 - 19:00
Sugerowana dana dla Lamy i pokrycie kosztów organizacyjnych to 270zł (lub więcej wedle uznania).

Tagi: 
Lama Vajranatha