Psychologia kontemplatywna - warsztaty

Pilotażowe programy weekendowe treningu Karuny odbędą się w Krakowie (27-28.09.2013), Katowicach (04-05.10.2013) i Warszawie (11-12.10.2013).

Trening Karuny jest 2-letnim kursem, którego przedmiotem jest studiowanie i praktykowanie psychologii kontemplatywnej, opartej na mądrości nauk buddyjskich, które zaadoptował dla Zachodu nauczyciel buddyzmu tybetańskiego, Czogjam Trungpa Rinpocze. Sanskryckie słowo Karuna oznacza współczucie.

Psychologia kontemplatywna opiera się ma założeniu, iż praca z innymi ludźmi jest zawsze zakorzeniona w pracy nad sobą. Praca ta polega na tym, iż rozwijamy zdolność życzliwego bycia ze sobą i z innymi, bez względu na to jaki stan umysłu się pojawia.

Trening jest skierowany nie tylko do osób, które pracują zawodowo z innymi ludźmi, ale również do tych, którzy są po prostu zainteresowani takimi tematami jak: psychologia, nauki buddyjskie, psychoterapią lub własny rozwój osobist.

Trening polega zarówno na poznawaniu teorii, jak i na wykonywaniu praktycznych ćwiczeń pozwalających zrozumieć w jaki sposób emocje i myśli wpływają na naszą percepcję świata. Podstawą tego jest praktyka uważności i świadomości oraz praca z procesem i praca w grupie.

Program oraz nauczanie Treningu Karuny wywodzą się z dwuletniego pełnego kursu (magisterium z Psychologii Kontemplatywnej) prowadzonego od wielu lat na Uniwersytecie Naropy w USA (http://www.naropa.edu/). Trening Karuny jest prowadzony w Europie od 1998 roku. Pełny dwuletni Trening Karuny rozpocznie sie w Polsce 07.11.2013 roku.

Zapraszamy na wykład i warsztat.
Zapisy: info@karunatrening.pl

więcej informacji na www.karunatrening.pl w zakładce programy wprowadzające lub na FB.

Tagi: 
Karuna