Sesshin z Yasusada Seki Hotei w Górach Bystrzyckich

Od 4 Wrzesień 2018 (wtorek) do 12 Wrzesień 2018 (środa)

4-12.09.2018, Wójtowice

W dniach 4 (wtorek) - 12 września (środa) bieżącego roku odbędzie się sesshin pod kierunkiem Czcigodnego Yasusada Seki Hotei, znanego niektórym praktykującym również pod imieniem Ya-san lub Tei-san.

Yasusada Seki Hotei jest synem Seki Yuho Roshiego, nieżyjącego już opata klasztoru Eigenji w Japonii. Został wyznaczony przez Yamada Bunryo Roshiego jako nauczyciel kontynuujący tradycję sesshin w Europie, zapoczątkowaną przez Seki Yuho Roshiego, a następnie przez Yamada Bunryo Roshiego (m.in. przez 11 lat w Polsce). Od ok. 30 lat praktykuje w klasztorze Kenninji. Od 1980 roku opiekuje się Goshukaku Zen Dojo, w prefekturze Okayama. Jest to dojo należące do Eigenji. Od 2014 roku jest opatem świątyni Sogenji w prefekturze Shiga. Świątynia ta również przynależy do Eigenji. Jest też mistrzem Drogi Herbaty, Sencha-Do, praktykuje akupunkturę, ziołolecznictwo, shiatsu i qi-gong.

Sesshin odbędzie się we wsi Wójtowice w Górach Bystrzyckich, na wysokości ponad 700 m n.p.m., w malowniczo położonym Domu Gościnnym Wataszka

Sugerowana darowizna pokrywa część kosztów podróży nauczyciela, ofiary, wegetariańskiego wyżywienia i noclegu uczestników i wynosić będzie 700 zł. Kwotę tą proszę wpłacić najpóźniej do 15 sierpnia 2018 r. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa przed 31 sierpnia, zostanie zwrócona cała kwota. Po tym terminie zwrócona będzie połowa kwoty. Osoby, które nie stać na wpłacenie całości kwoty, mogą ubiegać się o zniżkę. W takim przypadku konieczne jest jak najwcześniejsze uzgodnienie tego z horakuji@mahajana.net

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Na sesshin prosimy wziąć ze sobą rzeczy do spania (śpiwór itp.), przybory toaletowe, luźny strój do siedzenia i strój do pracy.

Osoby, które chciałyby ofiarować datek nauczycielowi proszone są o zabranie ze sobą białej koperty i czarnego pisaka do jej opisania. Jeśli ktoś chce ofiarować prezent, prosimy, żeby było to coś małego i lekkiego, z uwagi na problemy z nadbagażem na lotnisku. Wygodniejszą formą jest datek pieniężny.

Proszę też o zapoznanie się i przestrzeganie reguł sesshin.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia (prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie udziału w sesshin) prosimy kierować na adres horakuji@mahajana.net. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić pod numer 601 705 736. Darowiznę należy wpłacić na konto:

78213000042001023353210001 (Volkswagen Bank Polska S.A.) - koniecznie z dopiskiem "darowizna na sesshin z Seki Hotei".

Organizatorem sesshin jest świątynia buddyjska Horakuji we Wrocławiu.

Yasusada Seki Hotei