Wizyta Lopona Ogjena Tenzina Rinpocze w Warszawie

I Wizyta Lopona Ogjena Tenzina Rinpocze w Warszawie (6-11.10.2013). Będzie to trzecia wizyta Rinpocze w Polsce i pierwsza w Warszawie, podczas której Rinpocze udzieli inicjacji i wyjaśnień do termy Dudzioma Rinpocze "Esencja Serca Dakini" - Khandro Tuk-Tik (Khandro Thug-Thig).

Cykl Khandro Tuk-Tik jest jednym z trzech głównych cykli trzech korzeni Dudziom Tersar i reprezentuje część Dakini. Związany z Jeszie Tsogjal, cykl ten jest kompletną ścieżką samą w sobie, począwszy od praktyk podstawowych (ngondro) przez Trul-khor, Tsa-lung, Tummo do Trekczie i Togjal, zawierając też wiele dodatkowych sadhan i praktyk, takich jak poła i czod.

W tym roku Rinpocze rozpocznie przekaz cyklu od przekazu praktyk podstawowych, poprosiliśmy też o przekaz i wyjaśnienia do sadhan czterech dakiń: Jeszie Tsogjal, Kurukulle, Sengdongma i Troma Nakmo oraz do ofiarowania Tsogu Kandro Tuk-Tik.
Jeśli czas pozwoli Rinpocze udzieli dodatkowych nauk związanych z tym cyklem. Jeśli będą zainteresowane osoby poprosimy też o lungi do przekazanych już przez Rinpocze w Polsce praktyk: Guru Jogi Dudziom Rinpocze, Wadżrakilaji (Putri Repkung), Dordże Drollo, Sengdongmy i Tromy Nakmo.

Dodatkowo Rinpocze udzieli inicjacji Padmasambhawy z cyklu Dudziom Tersar - Esencji Serca Zrodzonego z Lotosu - Tsokji Tuk-Tik.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby które są zainteresowane Nowymi Skarbami Dudziom, lub chcą otrzymać błogosławieństwo Padmasambhawy i Jeszie Tsogjal w tej krótkiej linii przekazu.

Rozpoczynamy w poniedziałek 7 października rano (dokładna godzina wkrótce, prawdopodobnie ok 10).

Ramowy program:

7 października: cały dzień: wspólne przygotowanie torm do inicjacji Kandro Tuk-Tik i Tsokji Tu-Tik

8 października: rano praktyka Tsokji Tu-Tik, po południu inicjacja Toskji Tuk-Tik

9 października: rano praktyka Kandro Tuk-Tik, po południu inicjacja Kandro Tuk-Tik

10 października: cały dzień: lungi do praktyk Kandro Tuk-Tik, Tsokji Tuk-Tik, krótkich wersji praktyki, praktyk 4 dakiń mandali (Jeszie Tsogjal, Kurukulle, Sengdongma i Troma Nakmo) oraz ngondro.

11 października: wyjaśnienia do krótkich wersji praktyki i ngondro

Uwaga: inicjacja Kandro Tuk-Tik powinna być udzielana (i przyjmowana) razem z Tsokji Tuk-Tik, dlatego Rinpocze udziela ich obu chociaż tematem retritu jest Kandro Tuk-Tik. Prosimy wziąć to pod uwagę planując swoj udział w retricie.

***

Ilość miejsc jest ograniczona, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres marcin.stalij@gmail.com

Tagi: 
Lopon Ogjen Tenzin Rinpocze