Wykład Lopona Ogyana Tanzina Rinpocze w Szczecinie

Książnica Pomorska w Szczecinie w ramach Projektu Książki Buddyjskiej w Polsce zaprasza na wykład Lopona Ogyana Tanzina Rinpocze "Tradycja buddyzmu tybetańskiego na Zachodzie i w Polsce". Wykład odbędzie się 25. sierpnia 2015 r. (wtorek) o godz. 18.00 w Książnicy przy ul. Podgórnej 15/16, w auli na 3. piętrze.

Uwaga!
Czynne będzie jedynie wejście C do budynku od strony parkingu (przy ul. Podgórnej).
Na 3. piętro można wjechać z sali Kolumnowej lewą windą na poziom 3A albo prawą windą na poziom 4A.

Lopon Ogyan Tanzin Rinpocze to mistrz Ningma Wadżrajany, duchowy przywódca Ogyan Chokkor Ling oraz kierownik Lhundrup Topgye Ling Ngakpa Dratsang School. Biegły w języku tybetańskim, sanskrycie, Tshangs-lha, hindi, bengali, nepali oraz angielskim. Jest również poetą - zbiór jego wierszy jest obecnie tłumaczony na język angielski.

Rinpocze, pochodzący z Pemako, urodził się w rodzinie Ngakpów dzierżących nieprzerwaną linię wywodzącą się od Tertona Pema Lingpy. Mieszka w Waranasi i co rusz odwiedza swój ośrodek w Arunachal Pradesh. Jego rdzennym Guru był JŚ Dudjom Rinpocze. Dzierży przekazy Ningmapy Pema Lingpy, Dźangter, Mindrolling, Dudźom Tersar oraz Longczen Ningthik. Otrzymał inicjację od Khordong Terchen Tulku Chime Rigzina Rinpocze oraz Taklunga Tsetrula Rinpoche.

Źródło informacji: buddhistbookprojectpoland.blogspot.com

Tagi: 
Lopon Ogjen Tanzin Rinpoche