Kurs czod z mniszkami z Pema Czoling (Bhutan)

Mniszki z Pema Czoling (Bhutan) po raz pierwszy w Europie
27 – 30.04.17 Darnków, czod Khandro Gjegjang Dzigme Lingpy

Zgodnie z życzeniem J. Św. Gangtenga Rinpocze w tym roku Yeshe Khorlo ma przyjemność gościć cztery mniszki z szedry Pema Czoling. Polska część ich wizyty odbędzie się w gompie Drophan Ling w Darnkowie. Zapraszamy! Oto formularz zgłoszeniowy dla chętnych na kurs:

https://docs.google.com/forms/d/1N3IJPhI39iPUdnGjnQwxy7ZNPfasKZiMZ1bQ2JL...

7 kwiecień Genewa, nie potwierdzony wykład
10 – 20 kwiecień Francja; 11 -12 kwiecień koncert i wykład w Strasburgu
14 – 18 kwiecień Pema Jang Dzy; krótki kurs poświęcony praktykom Czod, Tary, wykonywaniu praktyki Deszcz Błogosławieństw
22 – 24 kwiecień Monachium; wykład, nauki
27 – 30 kwiecień pobyt w Darnkowie; kurs czod wg tekstu Dzigme Lingpy, pieśni dakiń, nauki
2 – 3 maj pobyt w Pradze; koncert , wykład .

Informacje o naszych gościach:
mniszki (w liczbie 100, od 12 do 70 r. ż., wiele z nich ma tytuł lopynów ) z szedry Pema Thekczok Czeling (założonej w 2001) mają do swojej dyspozycji kilka budynków: dormitoria, klasy, kuchnię i świątynię. Niektóre z nich po ukończeniu nauki (9 letni program akademicki) udają się na dożywotnie odosobnienia. Główną praktyką jest Czod. Ich wykształcenie, wg komentarza Gangtenga Tulku „jest często lepsze i gruntowniejsze, a ich urzeczywistnienie większe od tych jakimi dysponują mnisi – mężczyźni”. Szedra kobieca w centrum Doliny Tang jest spełnieniem XV wiecznej przepowiedni Pema Lingpy, który zapowiedział jej powstanie. Została założona przez IX Gangtenga Tulku Rinpocze.

Program kursu, Darnków 27 - 30 kwiecień 2017

Szczegółowy rozkład zajęć zostanie podany na miejscu. Uwaga: mniszki wykonują rytuały na życzenie, więc można je o to prosić. Ustaliliśmy, że będą to:
1. Lagug Tsegug (odnowienie siły życiowych)
2. yang drub, bóstwa bogactwa
3. Budda Medycyny

O praktyce głównej: Gromki śmiech dakini (tyb. Khandrö Gé Gyang), to sadhana Czod z Longczen Ningtik. Rozpropagowana jako terma przez rigdzina Dzigme Lingpę (1729–1798), który otrzymał nauki Wielkiego Longczenpy – Kroplę Esencji Serca Longczenpy, Longczen Ningthik – w formie wizji. Nauki Longczen Ningthik stały się najsłynniejszym i najszerzej praktykowanym cyklem Dzogczen.
Polski tekst Śmiechu Dakini jest do nabycia drogą wysyłkową, pisać należy na 108mohicans@gmail.com. Postaramy się, aby były również na miejscu do kupienia, lub wypożyczenia. Na kurs warto również zabrać Riwo Sangcze, pudżę Mahakali Maning, oraz Deszcz Błogosławieństw. (j/w)

Poniżej znajdziecie link do pudży wykonywanej przez mniszki z Pema Czeling.
https://www.facebook.com/152693136149/videos/10150555108496020

Tagi: