Program wizyty Jego Eminencji Sey Rinpocze we Wrocławiu

W tym roku w terminie 19-20 czerwca Drukpa Polska będzie gościć w Polsce Jego Eminencję Sey Rinpocze. Rinpocze jest jednym z najważniejszych mistrzów linii. Jest on dzierżawcą w linii Drukpa jak i przekazów w linii Togdena Shakya Shrii. Rinpocze jest trzecim z kolei dzierżawcą tej linii zarówno w sensie duchowym jak i rodzinnym. Rinpocze jest inkarnacją Tripona Pema Choegyal Rinpocze, jednego z dwóch najbliższych uczniów Togdena Shakya Shrii. Tripon Pema Choegyal był guru XI Gyalwang Drukpy oraz poprzedniego Drukpa Tukseya Rinpocze i Apho Rinpocze. Rinpocze poprowadzi we Wrocławiu 2-dniowy kurs Phowa. Ze względu na bardzo napięty harmonogram wizyty Sey Rinpocze w Europie, nie jest możliwa dłuższa wizyta w Polsce.

Po wystosowaniu prośby o nauczanie Phowa w Polsce, Rinpocze zgodził się z zadowoleniem. Cieszymy się z tego ogromnie, Rinpocze jest uznawany za mistrza tych nauk, szczególnie jest doceniany przez joginów z Ladakhu.

Praktyka świadomego umierania (Phowa) jest jedną z głębokich nauk Buddyzmu Tybetańskiego. Uważana jest za najbardziej efektywną i ważną praktykę zwiazaną ze śmiercią. Phowa oznacza przeniesienie świadomości do stanu Prawdy.

Program wizyty:

18.06 - przylot J.E. Sey Rinpocze do Wrocławia.
19.06 godz. 9:00 - 12:30 i 14:00 - 18:30 - Nauki i praktyka Phowa.
20.06 godz. 9:00 - 12:30 i 14:00 - 18:30 - Nauki i praktyka Phowa.
21.06 - wylot J.E. Sey Rinpocze do Paryża.

Drodzy Przyjaciele,
Prosimy Was serdecznie o wcześniejsze zgłaszanie swojego udziału. Ze względu na wielkość sali jest to dla nas istotna informacja. Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres: wroclaw@drukpa.org.pl Ponieważ jesteśmy małą grupą z niedużymi zasobami finansowymi, liczymy na Wasze wsparcie. Darowizna za cały kurs: 190 zł (przy wcześniejszej wpłacie na konto: 180zł)
Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy. Organizatorzy

Nr konta: O.M. DRUK JESZE DORDZE 34 1050 1575 1000 0023 2183 5171

Miejsce: "Rozwijalnia", Wrocław, ul. Chełmońskiego 30, tramwaj nr 2 (można przejechać 2 przystanki w kierunku pl. Dominikańskiego i stamtąd dostępne są tramwaje: 2, 4, 10) - przystanek tramwajowy naprzeciwko dworca w kierunku "Biskupin", wysiąść na przystanku - "Chełmońskiego" - od Dworca Głównego jest to około 20 min.
Info - www.rozwijalnia.pl
Istnieje możliwość zamówienia obiadów w "Rozwijalni". Osoby zainteresowane prosimy o zaznaczenie tego w mailu.

Tagi: