Yutang Lin w Warszawie

Od 24 Maj 2018 (czwartek) do 4 Czerwiec 2018 (poniedziałek)

Na przełomie maja i czerwca 2018 r. z kolejną wizytą do Polski przybędzie niezwykły nauczyciel - MISTRZ YUTANG LIN: filozof, doktor logiki i metodologii nauk Kalifornijskiego Uniwersytetu w Berkeley, duchowy spadkobierca nauk Yogi C.M. Chena. Z racji wieku Guru Lin niewiele już podróżuje i dlatego postanowił przekazać nauki zainteresowanym osobom w Warszawie, aby mogły skorzystać z Jego wiedzy, doświadczenia i praktyki w codziennym życiu.

W programie:

26 maja, Ośrodek Buddyjski Karma Dechen Choeling, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 49/U12, Warszawa (KDC)
godz. 17.00 – Jedność poglądu, praktyki i życia codziennego – wykład
godz. 18.30 – Ceremonia Czapki Guru Rinpoche

28 maja
godz. 10.00 – praktyka POWA na cmentarzu (adres podamy wkrótce)
godz. 15.30-17.30 – rozmowy indywidualne (KDC)

29 maja, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24
godz. 18.00 – Dr Yutang Lin: Historia mojego mistrza - Yogi Czena. Przekaz linii Mandali Adi Buddy do USA

30 maja
godz. 8.00 – specjalny rytuał ofiarowania waz Wiśle w intencji wszystkich mieszkańców Warszawy i uczestników ceremonii (miejsce spotkania podamy wkrótce)
godz. 18.00 – rytuał uspokajania i usuwania przeszkód Zielonej Tary (KDC)

31 maja
godz. 16.30-18.30 – rozmowy indywidualne (KDC)

1 czerwca
godz. 8.30 – Wielka Pudża Ognia dla Króla Smoków (plaża na brzegu Wisły – miejsce podamy wkrótce)

2 czerwca
godz. 17.00 – rytuał pomnażania i wzbogacania Waiśrawany (KDC) wraz z pożegnaniem Mistrza.

Uwaga!

Ze względów organizacyjnych – przygotowanie sali, materiałów, miejsc na łódkach – prosimy o zgłaszanie udziału pod adresem mailowym: juliagrodek@gmail.com

Opłaty:

  • pojedyncze spotkanie – 50 zł, ceremonia waz – 60 zł,
  • cały kurs (bez praktyki Powa oraz wykładu w Muzeum Azji i Pacyfiku) – 200 zł

Miejsce gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości 50 zł do 20 kwietnia. Osoby, które dokonają pełnej wpłaty na wszystkie spotkania otrzymują 20 procent zniżki.

Wpłat należy dokonywać na konto: Ośrodek Misyjny Acala, nr konta: 12 1050 1012 1000 0090 3110 5654, tytułem „darowizna na cele religijne YL”.

Omówienie rytuałów i ceremonii

1. Ceremonia Czapki Guru Rinpoche – specjalna praktyka w trakcie której uczestniczący otrzymują błogosławieństwo Guru Rinpoche.

2. Praktyka POWA: tybetańska praktyka przeprowadzania świadomości zmarłych do czystej krainy. Yutang Ling wykonuje takie praktyki od lat dla tysięcy osób, które odeszły. Bardzo wiele osób poleca swoich zmarłych jego opiece. W Polsce Mistrz wykonywał praktykę powa na wielu cmentarzach oraz m.in. w obozach koncentracyjnych Majdanek i Oświęcim, a także na terenie krakowskiego getta. Po wykonaniu praktyki na cmentarzu Mistrz naucza, jak powinniśmy wykonywać praktyki oczyszczające na cmentarzach. Praktyka ta jest zawsze wykonywana przez Niego bezpłatnie.
Na tę praktykę należy przynieść karteczki z imionami i nazwiskami swoich bliskich, którzy odeszli i przekazać je Mistrzowi a niezależnie od tego wysłać pod adres e-mail: powa@yogichen.org

3. Ofiarowanie Waz Wiśle w intencji mieszkańców Warszawy i uczestników. Mistrz ofiaruje dwie wazy, które zostaną wypełnione klejnotami, specjalnymi modlitwami, ziołami itd., a następnie ofiarowane lokalnym istotom z klasy nagów.

4. Rytuał Zielonej Tary – rytuał uspokajania i usuwania przeszkód: Zielona Tara reprezentuje bardzo silną aktywność usuwania przeszkód na naszej drodze i łagodzenia skutków naszych niewłaściwych działań, które spowodowane są negatywnymi emocjami – gniewem, ignorancją, przywiązaniem i pożądaniem.

5. Wielka Pudża Ognia dla Króla Smoków – wykonywana jest w intencji harmonizowania miejsc i lokalnych energii, oraz usuwania wszelkiego rodzaju przeszkód życiowych.

6. Rytuał pomnażania i wzbogacania. W trakcie tej praktyki Mistrz poprowadzi praktykę Waiśrawany, która ma na celu usunięcie przeszkód w sferze materialnej i duchowej.

Krótka informacja o Dr Yutangu Linie

Mistrz Yutang Lin jest kontynuatorem duchowej linii nauczania C.M. Yogi Chena, który najpierw praktykował w Chinach taoizm i zen, a następnie przeniósł się do Tybetu, gdzie w Dege pobierał nauki w linii Shangpa Kagyu od Kalu Rinpoche, w linii Karma Kagyu od Karmapy i w linii Nyingmapy od Lamy Nona. Odbył też 25-letnie odosobnienie w Indiach, a w latach 1972-1987 przebywał i nauczał w Stanach Zjednoczonych. Yogi Chen zgłębił praktycznie i teoretycznie nauki wadżrajany, mahajany i hinajany. Ponadto interesował się wydłużającymi życie praktykami taoizmu i naukami innych religii oraz filozofią i poezją. Z powyższych powodów jego uczniowie postrzegali go jako aktywność Bodhisattwy Mandźiuśriego. Właśnie w USA spotkał swojego najwierniejszego ucznia i sukcesora - Yutanga Lina, któremu powierzył Linię Mandali Adi Buddy (Pierwotnego Buddy).

Po obronie doktoratu na Uniwersytecie w Berkley Yutang Lin poświęcił się praktyce Zen, a następnie - ścieżce Szkoły Czystej Krainy. Z czasem dopełnił praktykę metodami wadżrajany, przyjmując nauki od XVI Karmapy. W jego linii nauk płyną zatem trzy strumienie przekazu, co znajduje odbicie w Strażnikach Linii Mandali Adi Buddy. Są to: Dordże Legpa, Guan Yu, Hai Long Wang (Król Smoków) oraz bodhisattwa Wei Tuo.

Dr Yutang Lin
Dordże Legpa