Buddyści pomagają czyli paramita szczodrości w praktyce

Portal mahajana.net, który przybliża Nauki Buddy wszystkim zainteresowanym również podjął inicjatywę (pomoc.mahajana.net), aby żywo realizować nauki pomagając potrzebującym ludziom oraz zwierzętom. Pomoc taka jest ściśle związana z kroczeniem buddyjską ścieżką mahajany poprzez praktykowanie szczodrości. Przedstawiamy małe podsumowanie tego co udało się nam zrobić i w jakich akcjach bierzemy udział obecnie. Czytając podsumowanie dowiesz się również kto czeka na twoją pomoc i jak możesz takiej pomocy skutecznie udzielić.

Pilna sprawa - obecnie bierzemy udział w akcji ratowania konia Rubina przed rzeźnią.
Kwota na wykupienia konia 2300 zł musi zostać zebrana do 13 kwietnia.

Informacje o akcji znajdziesz na naszej stronie pomoc.mahajana.net. Na stronie można również przeczytać więcej o przypadkach opisanych poniżej oraz zapoznać się z całą inicjatywą "Buddyści pomagają".

Akcja ratowania koni zakończona powodzeniem.

Udało nam się uratować dwa konie Goldiego oraz Welande II przez rzeżnią. Życie koni często wygląda w ten sposób, że gdy koń jest już niepotrzebny właścicielowi zazwyczaj z racji wieku sprzedaje go do rzeźni. Udało się zebrać pieniądze aby konie uratować, a nadwyżka została przeznaczona na ratowanie życie ośliczki Elwirki oraz chorych piesków.

Pomoc dla Pani Agnieszki oraz Pani Kamili

Dwie osoby, którym udzieliliśmy skutecznej pomocy to Pani Agnieszka dotknięta biedą oraz Pani Kamila, która została poszkodowana w wypadku samochodowym.
Dla Pani Agnieszki i jej dzieci udało nam się zebrać kwotę 800zł oraz zakupić różne produkty potrzebne na okres świąteczny. Pani Kamila natomiast została wsparta kwotą 300zł.

Tagi: