Chamtrul Rinpocze w Szczecinie, Poznaniu i w Warszawie

Tak jak co roku w marcu, serdecznie zapraszamy na wykłady Jego Eminencji Chamtrula Rinpoche ze szkoły ningmapa, dzierżawcę linii Kathok.

W programie:
14-15 marca 2017 r. – SZCZECIN, Świątynia Sanboin,
ul. Ks. Bogusława
14 marca, godz. 19.oo – Nauki o bardo
15 marca, godz. 17.30 – Trzy bardo – sześć bardo istot
organizator: Czcigodny Kanzen, tel. 694 231 420

16-19 marca 2017 r. – POZNAŃ, "Harmonia" Prywatna Szkoła Montessori, ul. Strzałkowiskiego 5/7
16 marca, godz. 18.oo – Medytacja otwartego serca – wykład otwarty
17 marca, godz. 18.oo – Jak w praktyce przekształcić cierpienie w szczęście
18 marca, godz. 11.oo – Przygotowanie do świadomej śmierci i odrodzenia
godz. 14.oo – Duchowa pomoc dla umierających
19 marca, godz. 11.oo – Rzeczywistość jako iluzja stworzona przez umysł
godz. 14.oo – pytania i odpowiedzi
organizator: Sylwia, tel. 796 556 674

sugerowana darowizna:
30 zł pojedyńczy wykład
150 cały kurs

20-23 marca 2017 r. – WARSZAWA
20 marca, godz. 18.oo – Esencja Uttaratantry
21 marca, godz. 18.oo – Jak praktykować modlitwy Kuntuzangpo
Społeczne Gimnazjum nr 20, ul. Raszyńska 22
22 marca, godz. 18.oo – Głos współczucia,
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24
23 marca – pożegnanie Rinpoche na lotnisku

Informację o wysokości sugerowanej darowizny na pokrycie kosztów przylotu, pobytu etc., w poszczególnych miastach, uzyskać można od poszczególnych organizatorów. W Warszawie darowizna wynosi 25 zł za każdy wykład. Osoby, które chciałyby wesprzeć wizytę Rinpochego zarówno finansowo, jak i organizacyjnie, proszone są o kontakt pod nr tel. 886-824-293.

Wykłady będą tłumaczone na język polski

informacje o pobycie w Warszawie oraz w całej Polsce pod nr 886-824-293

Krótko o nauczycielu:

JE Chamtrul Lobsang Gyatso urodził się we wschodnim Tybecie. Został rozpoznany w młodym wieku jako reinkarnacja drugiego Kathoka Chamtrula Pema Nangsal Dorje Rinpoche z klasztoru Mardo Tashi Choling, filii klasztoru Kathok (ningmapa). Mając 14 lat Rinpoche przyjął ślubowania świeckie u swego rdzennego guru, mistrza dzogczen Naljor Yeshe Wangchuk Rinpoche.
Otrzymał od niego nauki o praktykach wstępnych a następnie studiował nauki tummo i dzogczen. W tym czasie Rinpoche wyruszył również na pięciomiesięczną pielgrzymkę połączoną z pokłonami z Mardo Tashi Choling do Tugchen, gdzie na szczycie świętej góry Tsako Takyab znajduje się statuetka Czenrezika. W wieku 19 lat Rinpoche przyjął śluby mnisie od Geshe Khenpo
Wangchena. Przez następne kilka lat kontynuował studia w klasztorze ze swoim rdzennym guru.
Następnie przeniósł się do Instytutu Filozofii Buddyjskiej przy klasztorze Kathok, gdzie przebywał przez dwa lata. Potem podjął naukę w Larhong Monastery. Studiował tam pięć głównych nauk pod nadzorem Jego Świątobliwości Jigme Phuntsoka Rinpoche, swojego drugiego rdzennego lamy.
Po zakończeniu studiów otrzymał tytuł khenpo (doktora filozofii buddyjskiej) w Instytucie Serta Lharong. Jigme Phuntsok Rinpoche poprosił go o stworzenie shedry w Mardo Tashi Choling i dlatego w 1990 roku Rinpoche powrócił do swego klasztoru i nauczał tam oraz pracował przez kolejnych 6 lat.
Pod koniec 1996 roku Chamtrul Rinpoche opuścił Tybet, by podjąć się dwuletniej pielgrzymki do Nepalu i Indii. W tym czasie udzielał nauk oraz sam uczył się języka angielskiego, ale przede wszystkim otrzymywał nauki odwielkich mistrzów. W czasie swego życia Rinpoche otrzymał ogółem nauki od ponad 25 różnych mistrzów.
Rinpoche podróżuje po całym świecie nauczając dharmy. Przez ostatnie 16 lat nauczał tysiące tybetańskich mnichów i uczniów z zagranicy w Tybecie, Indiach, Niemczech, Izraelu, Włoszech, RPA, USA, Grecji i innych krajach. Jak sam mówi: Nauczanie to jest to, co robię w tym życiu. Kiedykolwiek ktoś prosi mnie, bym nauczał, robię to.

Tagi: