J.E. Desi Rinpocze i Othog Tulku w Szczecinie - zmiana w programie

Nastąpiła zmiana w programie inicjacji i kursu w Szczecinie z Othok Tulku Rinpocze. Oprócz Othok Tulku Rinpocze przyjedzie również do Szczecina Jego Eminencja Desi Rinpocze. Desi Rinpocze zgodził się udzielić inicjacji Czarnego Mańdziuśriego. Poniżej podajemy również szczegóły planu dnia, nauk, inicjacji itp.

Program wizyty, która odbędzie się w dniach 7-11 lipca 2011 przedstawia się następująco:

Czwartek 07.07

17.00 Wykład w Książnicy Pomorskiej pt. „Szantidewa” – Othog Tulku Rinpocze, wykład dotyczy nauk wielkiego indyjskiego mistrza Szantidewy i słynnego tekstu jego autorstwa Bodhisattwaczarjawatra.

Piątek 08.07

17.00 Wykład w Książnicy Pomorskiej Desi Rinpocze „Demony umysłu – praca z negatywnymi emocjami”.

10.00 Inicjacja Czarnego Mandziuśrego, której udzieli JE Desi Rinpocze wraz z komentarzami (czas trwania inicjacji ok. 2 godziny).

13.00 Przygotowania do inicjacji Jamantaki.

15.00 INICJACJA JAMANTAKI, inicjacji udzieli Othog Tulku Rinpocze.

21.00 Zakończenie.

Sobota 09.07

10.00 – 20.00 Główna inicjacja Jamantaki, kontynuacja inicjacji udzielanej przez Othog Tulku Rinpocze, w trakcie będą krótkie przerwy.

Niedziela 10.07

10.00 – 18.00 Komentarze do inicjacji i praktyki Jamantaki.

Poniedziałek 11.07

Nauki i spotkania indywidualne, godziny zostaną podane później.


UWAGA! Godziny spotkań mogą ulec nieznacznym zmianom, za co z góry przepraszamy. O każdej zmianie będziemy informowali na bieżąco.

Informacja o inicjacjach:

Czarny Mańdziuśri – jest to gniewna lecznicza forma Mańdziuśriego Bodhisattwy, który pomaga nam leczyć głębsze wewnętrzne negatywne emocje i psychiczne cierpienie. Jest potężnym antidotum na szkodliwe duchy oraz szkodliwe astrologiczne wpływy. Przeciwdziała również czarnej magii, pomaga w ciężkich chorobach psychicznych i fizycznych, takich jak nowotwory itp.
Darowizna za inicjację: 80 złotych

Jamantaka/Wadżrabhairawa – informacje dotyczące tej inicjacji zostały podane już wcześniej.
Darowizna za inicjację wraz z wyjaśnieniami i naukami: 300 złotych

Inforamcja o nauczycielach:

JE Desi Rinpocze Ngawang Lobsang Choekyi Nyima – jest VI inkarnacją wielkiego mistrza Desi Sangye Gyatso (1653-1705), który był regentem V Dalajlamy. Zasłynął jako wielki uczony, szczególnie w dziedzinie medycyny tybetańskiej oraz astrologii. Jego podręczniki w tych dziedzinach do dzisiaj stanowią podstawę studiów.
Główne studia medycyny tybetańskiej oparte są na czterech tomach medycznych tantr, napisanych przez Gyushi w XI wieku, ale to Desi Rinpocze przepisał je w XVII wieku w czasie panowania V Dalajlamy i zalecił do studiowania. Obecnie ukazało się angielskie tłumaczenie opus magnum Desi Sangye Gyatso, jest to wielki komentarz do czterech medycznych tantr pt. Mirror of Beryl.
Desi Rinpocze również nadzorował dokończenie Potali – pałacu wszystkich dalajlamów w Lhasie.

Obecny Desi Rinpocze urodził się w Tybecie w 1969 roku, i emigrował do Indii w 1989, gdzie studiował w wielkim klasztorze tradycji gelug – Drepung Loseling i otrzymał tytuł geshe lharampy stając do najważniejszych 6 letnich debat w 3 głównych klasztorach tradycji gelug, tj. Sera Drepung i Ganden. Jest wielkim ekspertem w zakresie medycyny, astrologii, egzorcyzmów i posiada bogate wykształcenie w sutrach i tantrach.

Othog Tulku Tenzin Damchoe – pochodzi z Lithang we Wschodnim Tybecie. Urodził się w 1976 roku. Jest reinkarnacją Tulku Damchoe Rinpoche duchowym przywódcy Othog. Othog to nazwa miejsca, które jest położone w pobliżu miasta Golok.

Othog Tulku Rinpocze jest wysokiej klasy nauczycielem tantrycznym z tytułem Karampa (mTho slob bka'rams pa) nadawany mnichom będącym najwyżej wykształconymi gesze lharampa, którzy specjalizują się w tantrach i komentarzach do tantr. Jego wiedza w naukach tantr jest bardzo rozległa.

Zgłoszenia:
mailem: sanboin@mahajana.net
telefonicznie: 694 231 420
listownie na adres: Misja Buddyjska, Sanboin, ul. Ks. Bogusława X 3, 70-440 Szczecin.

Tagi: