J.E. Pakciok Rinpocze w Warszawie

Sangha Mangalashri Taklung Kagyu Polska z radością informuje, że Jego Eminencja Pakciok Rinpocze odwiedzi Polskę w listopadzie 2010 roku. Oto szczegółowy program pobytu Rinpocze. Aktualizacja!

Wcześniejsze wpłaty na konto - Instytut Marpy, nr konta: 61 1500 1722 1217 2008 4546 0000, koniecznie z dopiskiem HH Phachiok Rinpoche.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: mangalashri.t.k@gmail.com

12 Listopada 2010, Piątek
Nauki i Inicjacja Wadżrasatwy
ul. Przy Bażantarni 11/5, Warszawa
Wartość darowizny 60 PLN (50 PLN przy wcześniejszej wpłacie), godziny:

  • 11.00 – 12.30 - Nauki Sang Thik Dorje Sempa
  • 15.00 – 16.30 - Inicjacja Sang Thik Dorje Sempa

Inicjacja Wadżrasatwy – Mówi się, że Wadżrastawa to Pan wszystkich rodzin Buddów. Jest szczególnie kojarzony z oczyszczaniem negatywnej karmy oraz złamanych ślubowań i zobowiązań (samaji). Rinpocze przekaże nam inicjację Pojedynczej Formy Wadżrasatwy wg Nowych Skarbów Chokgjur’a Lingpy.

12 Listopada 2010, Piątek
Klucz do Szczęścia. Ścieżka do Szczęśliwego Umysłu. Program Otwarty
Muzeum Etnograficzne, Kredytowa 1, Warszawa
Godziny: 19.00 – 20.30, wartość darowizny 25 PLN

Klucz do Szczęścia. Ścieżka do Szczęśliwego Umysłu – Podczas wykładu Rinpocze, na podstawie nauk Buddy, udzieli nam wskazówek jak oswoić nasze umysły i negatywne emocje, dzięki temu żyjąc spokojniej, bardziej szczęśliwie i w większej wewnętrznej harmonii, niezależnie od tego, co dzieje się w świecie zewnętrznym.

13 i 14 Listopada 2010, Sobota i Niedziela
Wyjaśnienie Ścieżki. Nauki Dawnych Mistrzów. Inicjacja Zielonej Tary
Dwudniowe Odosobnienie
Instytut Badawczy Leśnictwa, Sękocin Stary, ul. Braci Leśnej nr 3, 05-090 Raszyn

Wartość darowizny 150 PLN bez inicjacji Zielonej Tary, 185 PLN z Inicjacją Zielonej Tary (przy wcześniejszej wpłacie do 5.11.2010 kwoty wynoszą odpowiednio 130 i 160 PLN).

Sobota:

  • 9.00 – 18.00 - Retrit "Wyjaśnienie Ścieżki. Nauki Dawnych Mistrzów"

Niedziela:

  • 9.00 – 13.30 - Retrit "Wyjaśnienie Ścieżki. Nauki Dawnych Mistrzów"
  • 11.00 – 13.30 - Inicjacją Zielonej Tary

Wyjaśnienia do Ścieżki - Jest to program nauk oparty o kolekcję bardzo drogocennych tekstów ze zbioru Tengjur (Zbiór Traktatów) stworzonych przez wielkich i zrealizowanych Mistrzów indyjskich, takich jak Vimalamitra, Kamalashila oraz Singhabhadra a opracowanych w tym roku przez Phakcioka Rinpocze. Teksty te, ozdobione wieloma cytatami z Sutr Buddy, ukazują w sposób jasny i precyzyjny pogląd, medytację, praktykę i owoce podążania ścieżką Bodhisatwy.

14 Listopada 2010, Niedziela
Medytacja a Świat Biznesu, Program Otwarty
Adgar Plaza, Postępu 17A, Warszawa
Godziny: 18.00 – 19.30, wartość darowizny 70 PLN

Medytacja a Świat Biznesu – Celem Rinpocze podczas tego wykładu będzie ukazanie możliwości i korzyści z praktykowania medytacji w szczególnych uwarunkowaniach świata biznesu. Medytacja to przede wszystkim czas na zatrzymanie się, na uspokojenie naszego umysłu i zobaczenie sytuacji, w której się znaleźliśmy jaśniej i precyzyjniej. Dzięki temu nasze decyzje i działania mają szanse na większą skuteczność i trafność.

J.E. Pakciok Rinpocze, Tendzin Jigmey Drakpa, jest VII. Pakciokiem Rinpocze, głównym przedstawicielem linii Taklung Kagju i Barom Kagju, opatem klasztoru w Chapagaon (w południowej części doliny Katmandu), przedstawicielem klaszotru Riłocze w tybetańskim regionie Dokham.

Obecnie jest również mistrzem wadżry klasztoru Ka-Nying Shedrub Ling w Boudhanath (Katmandu, Nepal) i opatem klasztoru Do-ngak Nyida Zungdrel Sherab Raldri Ling w Nepalu. Rinpocze odpowiada również za rozwój kliniki Vajravarahi Free Clinic, która ma zapewnić opiekę medyczną osobą nieuprzywilejowanym. Odpowiada także za rozwój szkoły dla mnichów Vajravarahi Monk Schol, która to szkoła ma zapewnić świecką i religijną nieuprzywilejowanym. Odpowiada także za rozwój szkoły dla mnichów Vajravarahi Monk Schol, która to szkoła ma zapewnić świecką i religijną edukację dla mnichów nowicjuszy. Jest również przewodniczącym organizacji non-profit Rangjung Yeshe Shenpen Nepal - organizacja ta zajmuje się biednymi i mniej uprzywilejowanymi rejonami w zakresie zdrowia, edukacji, przygotowania do pracy.

Rinpocze jest profesorem filozofii buddyjskiej w Shedrze Instytutu Rangjung Yeshe (Rangjung Yeshe Institute Shedra) w Centrum Studiów Buddyjskich (Uniwersytet Katmandu). Był zapraszany, żeby nauczać w wielu różnych ośrodkach m.in. w Danii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Anglii. Rinpocze jest również Członkiem Doradczym Rady Fundacji Czokling Tersar.

Rinpocze urodził się w 1981 roku jako syn Tsikeja Czoklinga Rinpocze i Deczen Paldron. Pakciok Rinpocze jest wnukiem Tulku Urgjena Rinpocze i starszym bratem Kjentse Jangsi Rinpocze.

Rozpoznany przez regentów Kagju i wyświęcony przez J.Ś. Dalajlamę, studiował pod opieką wielu znakomitych mistrzów m.in. Dilgo Kjentse Rinpocze, Dudjoma Rinpocze, Tulku Urgjena Rinpocze, Penora Rinpocze, Trulszika Rinpocze, Nyoszula Khena Rinpocze.

Rinpocze w ciągu siedmiu lat ukończył tradycyjny program studiów filozofii buddyjskiej (który normalnie trwa dziewięć lat) w Instytucie Dzongsar
Zaawansowanych Studiów Buddyjskich (Dzongsar Institute of Advanced Buddhist Studies) w Bir, Himachal Pradesh, India. Specjalizował się w temacie szkoły sakja buddyzmu tybetańskiego (szkolił się pod opieką Khenczena Kunga Wangczuka Rinpoche oraz J.Ś. Dzongsara Kjentse Rinpoche). Rinpocze otrzymał tytuł khenpo od J.Ś. XIV Dalajlamy i J.Ś. Dzongsara Kjentse Rinpocze.

Rinpocze ma bardzo bezpośredni, żywy i żartobliwy sposób nauczania.

Tagi: 
J.E. Pakciok Rinpocze