Kurs czod – odcinanie ego z JE Chamtrulem Rinpocze w świątyni Sanboin w Szczecinie

W dniach 1-3 marca 2016 roku odbędzie się kurs nauk zwanych czod, odcinanie ego. Rinpocze udzieli nauk, wyjaśnień oraz niezbędnych przekazów do tej praktyki. Linia czodu jaką będzie nauczał Rinpocze należy do nauk dzogczen szkoły ningma w cyklu longchen nyingthig pochodzących z odkrytych skarbów wielkiego tertona Jigme Lingpy. Kurs odbędzie się w świątyni Sanboin w Szczecinie.

Czod jest szczególną praktyką opartą na naukach Buddhy o siuniacie-pustce, w cyklu zwanym wielką doskonałością - pradżniaparamita. Istotą czodu jest ofiarowanie swojej jaźni i ciała by pomóc cierpiącym istotom, w ten sposób odcinamy ego, urzeczywistniamy bezjaźniowość i naturę wszystkich rzeczy.

Dni i godziny nauk:

1 marzec godz 17.00
2 marzec godz. 17.00
3 marzec godz. 17.00

Miejsce:
Sanboin
ul. Ks. Bogusława X, 3 IV p.
70-440 Szczecin

Kontakt:
sanboin@mahajana.net
kom 694 231 420

Sugerowana darowizna: 150 zł

Kathok Chamtrul Lobsang Gyatso Rinpoche jest nauczycielem pochodzącym z Mardo Tashi Choling – jednego z czterech głównych klasztorów należących do słynnego klasztoru Kathok w Khamie – tj. region Wschodniego Tybetu. Jednym z jego głównych nauczycieli był JŚ Jigme Puntsok Rinpocze. Pod jego kierunkiem ukończył wyższe studia sutr i tantr, i otrzymał tytuł khenpo. Jigme Puntsok był wielkim tertonem w XX wieku w Tybecie i bezpośrednim następcą nauk i linii Ju Miphama, największego mistrza ningma i dzogczen w XIX wieku. Autobiografia Chamtrula Rinpocze z opisem jego życia i nauczycieli oraz poprzednich inkarnacji znajduje się tutaj.

Tagi: