Seminarium Arja Maitreja Ozdoba Sutr Mahayany w Warszawie

Zapraszamy na seminarium Arja Maitreja Ozdoba Sutr Mahayany

Prowadzący: Khenpo dr Karl Brunnhölzl
Termin: od 21.04.2017 r. (piątek) do 29.04.2017 r. (sobota)

21.04.2017 r. godz.19.00 – wykład inauguracyjny

Miejsce: Karma Dechen Chöling ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego 49/U12, 03-982 Warszawa Praga Południe

Uczestnictwo: prosimy o wcześniejszą rejestrację i wpłatę

Zgłoszenia: poprzez stronę: www.karmadechencholing.eu zakładka 'kalendarium'. Prosimy o rejestrację ze wskazaniem: seminarium stacjonarne albo seminarium internetowe.

Opłaty: seminarium stacjonarne / przez internet: 500 zł za całość
Seminarium stacjonarne / przez internet: 100 złotych za 1 dzień

Wpłat należy dokonywać na konto:
Rachunek w PLN: PL 20 1090 2590 0000 0001 3214 4871
z dopiskiem: darowizna na seminarium „Karl 2017”.

Seminarium będzie w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski.
Osoby uczestniczące w programie online otrzymają link i hasło do transmisji na adres e-mail, na krótko przed rozpoczęciem programu.

Kontakt:
biuro@marpa.pl
tel. +48 575 872 883
tel. +48 575 872 884

Khenpo dr Karl Brunnhölzl urodził się w Monachium, w Niemczech. Po ukończeniu studiów medycznych pracował jako lekarz. W 1984 roku przyjął schronienie buddyjskie a w 1990 r. ukończył pięcioletnie studia z zakresu buddyjskiej filozofii w niemieckim Kamalashila Institute, otrzymując tytuł nauczyciela dharmy. Następnie uczył się języka tybetańskiego w Marpa Institute For Translators w Kathmandu (Nepal). Na uniwersytecie w Hamburgu studiował tybetologię, buddologię i sanskryt. Od 1989 zajmował się tłumaczeniami tybetańskimi, był też nauczycielem buddyzmu w Europie, Indiach i Nepalu. Od 1999 r. był także jednym z głównych tłumaczy i nauczycieli w Nitartha Institute w USA, Kanadzie i Niemczech.

Mitra Karl jest autorem wielu książek o buddyzmie:The Center of the Sunlight Sky, Straight from the Heart, In Praise of Dharmadhātu, Luminous Heart, Gone Beyond (2 vols.), Groundless Paths, The Heart Attack Sutra, Mining for Wisdom within Delusion, Indian „gzhan stong pas” and the Beginning of Tibetan gzhan stong. Nakładem wydawnictwa Instytutu Marpy w języku polskim dotychczas ukazały się Sutra zawału serca oraz Przegląd pięciu tekstów Maitrei. Promienie słońca otwierające kwiat lotosu mahajany.

W 1986 roku mitra Karl spotkał Dzogczena Ponlopa Rinpocze, który pierwszy raz nauczał w Europie. W kolejnych latach, podróżując po Europie, Nepalu, Kanadzie i USA otrzymał od Rinpoczego nauki i złożył śluby pratimoksa. Karl Brunnhölzl był osobistym tłumaczem Dzongczena Ponlopa Rinpocze w trakcie jego wizyt w Europie.

W 2005 roku został mianowany jednym z pięciu zachodnich nauczycieli Nalandabodhi i otrzymał tytuł „mitra”.

W 2006 roku mitra Karl przeprowadził się do Seattle w USA, gdzie pracuje jak tłumacz języka tybetańskiego w Tsadra Foundation. Od swojego przyjazdu do Seattle tworzy programy i prowadzi kursy Nalandabodhi, spotkania i weekendowe kursy w ośrodku Nalanda West, naucza wybranych aspektów wadżrasattwy i mahamudry, jest instruktorem w Nalandabodhi. Wykłada też w trakcie weekendowych seminariów Nitartha Institute w ośrodkach Nalandabodhi w USA, Kanadzie, Meksyku i wielu innych miejscach, także w Polsce. Stara się on także przybliżać współczesnym zachodnim odbiorcom nauki karmapów i innych wielkich nauczycieli linii kagju.

Tagi: 
Karl Brunholzl