Weekendowe odosobnienie medytacyjne z Martine Batchelor

Podczas weekendu (14-15 marca 2015) Martine przeanalizuje sposób w jaki wiążą nas nawyki i uniemożliwiają naszemu potencjałowi mądrości i współczucia pełną realizację. Będziemy okrywać narzędzia medytacyjne z tradycji vipassany takie jak uważność oddechu, dzwięków i uczuć w celu kreatywnej pracy z naszymi nawykami i przekształceniu ich w pozytywne funkcje.

O nauczycielce:
MARTINE BATCHELOR urodziła się we Francji w 1953 roku. Została wyświęcona na buddyjską mniszkę w Korei w 1975 roku. Studiowała buddyzm zen pod kierunkiem nieżyjącego mistrza Kusan w klasztorze Songgwang Sa do 1984 roku. Jej trening Zen zaprowadził ją również do klasztorów w Japonii i na Tajwanie. Od 1981 roku pełniła funkcję tłumacza Kusan Sunim i towarzyszyła mu na trasie z wykładami w Stanach Zjednoczonych i Europie. Przetłumaczyła jego książkę "Droga koreańskiego zen". Po śmierci mistrza Kusan zrzekła się ślubów zakonnych i opuściła Koreę.

Wróciła do Europy wraz z mężem, Stephenem, w 1985 roku. Była członkiem 'Sharpham North Community w Devon, w Anglii przez okres sześciu lat. Pracowała jako wykładowca i była duchowym doradcą zarówno w 'Gaia House' i innych miejscach w Wielkiej Brytanii. Była również zaangażowana w dialog międzyreligijny jako członek Międzynarodowego Trustu Święta Literatura do 2000 r.

W 1992 roku wydała jako współredaktor książkę "Buddyzm i Ekologia". W 1996 roku wydała, jako redaktor, "Chodząc po kwiatach lotosu", która została ponownie wydana w 2001 roku pod tytułem "Kobiety na buddyjskiej ścieżce". Jest autorem "Zasad Zen", "Meditation for Life" (ilustrowana książka o medytacji), "Ścieżka współczucia" (tłumaczenie z koreańskiego, z odniesieniem do oryginalnej, chińskiej Brahmajala Sutry, czyli Wskazań Bodhisattwy ), "Kobiety w koreańskim Zen" i "Let Go: Buddyjski Przewodnik wyzwalania się z nawyków". Jej najnowsza książka to "Duch Buddy".

Wspólnie z mężem prowadzi odosobnienia medytacyjne na całym świecie. Obecnie mieszkają we Francji. Zna francuski, angielski i koreański i umie odczytywać znaki chińskie. Napisała wiele artykułów do czasopism o koreańskiej drodze herbaty, buddyzmie i kobietach, buddyzmie i ekologii oraz gotowaniu Zen. Interesuje się medytacją w codziennym życiu, buddyzmem w kontekście działań społecznych, religią i problemami kobiet, Zen i jego faktyczną oraz legendarną historią.

miejsce odosobnienie :
Odosobnienie odbędzie się w Rajszewie pod Warszawą, w ośrodku Rajszew Project, ul.
Konwaliowa 15, instrukcje dojazdu na stronie http://www.rajszewproject.pl/

Odosobnienie bazuje na dobrowolnych darowiznach. Pod koniec odosobnienia wystawimy pojemnik na darowizny dla nauczycielki (Martine i jej mąż utrzymują się darowizn otrzymywanych w trakcie odosobnień oraz sprzedaży książek).

Wyżywienie oraz opłata za pobyt w ośrodku wynosi 175 pln (dwa posiłki w sobotę i niedzielę) i jest rozliczana indywidualnie z ośrodkiem. Wszystkie pytania dotyczące pobytu (w tym wcześniejszy przyjazd, który jest możliwy) najlepiej ustalać bezpośrednio z ośrodkiem (biuro@rajszewproject.pl).

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: theravada.pl@gmail.com

Tagi: