Wizyta Jego Eminencji Chamtrula Rinpocze w Polsce, 12-21 marca 2015

Miło nam poinformować iż w dniach 12-21 marca 2015, w Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Lublinie gościć będzie JE Chamtrul Rinpocze.

Pełny plan wizyty:

12-13.03. SZCZECIN
Świątynia Misji Buddyjskiej “Trzy Schronienia” w Polsce, ul. Ks. Bogusława.
12.03. Krople rad z mojego serca ( Khenpo Jigme Phuntsok); Drops of Advice from my Heart (by Khenpo Jigme Phuntsok)
13.03. Przekaz do praktyki Guru Padmasambhawy z cyklu Longchen Nyinghting; Empowerment Guru Padmasambhawa from Longchen Nyingthig

14.03. POZNAŃ
Ośrodek Misji Buddyjskiej Trzy Schronienia w Polsce
godz. 14-16 i 17-19
Sześć doskonałości (6 Paramit); Six Perfections
Sugerowana darowizna za całość - 30 zł

15-16.03. WARSZAWA
Społeczne Gimnazjum nr 20 ul. Raszyńska 22
15.03. godz. 14-16 i 17-19
Joga snu; Dream Joga

16.03. godz. 18.00
Kanały, wiatry i krople oraz subtelne ciało według nauk tantrycznych; Channels, Winds and Drops and the Subtle Body According to the Tantric Point of View
Sugerowana darowizna za każdy dzień nauk po 30 zł

17.03. LUBLIN
godz. 17-19
Wprowadzenie do praktyki Chod. Jak odciąć lgnięcie do ego – komentarz; Introduction to the Practice of Chod; How to Cut Ego Clinging; commentary

18.03. WARSZAWA
Społeczne Gimnazjum nr 20 ul. Raszyńska 22
godz. 18.00
Transformacja szczęścia i cierpienia; Transformation of happiness and suffering
Sugerowana darowizna 20 zł

19-20.03. KRAKÓW
ul. Stradomska 17/4 – ośrodek buddyjski
19.03. godz. 17.00
Tong-len: lecząca moc współczucia; Tong-Len: the Healing Power of Compassion
20.03. godz. 17.30
Tong-len i medytacja spokojnego spoczywania; Tong-Len and Calm Abiding Meditation
Sugerowana darowizna po 30 zł za każdy dzień nauk

21.03. Rinpocze odlatuje z Krakowa do Włoch; Rinpoche will fly to Italy.

JE Chamtrul Lobsang Gyatso urodził się we wschodnim Tybecie. Został rozpoznany w młodym wieku jako reinkarnacja drugiego Kathoka Chamtrula Pema Nangsal Dorje Rinpoche z klasztoru Mardo Tashi Choling, filii klasztoru Kathok (ningmapa). Mając 14 lat Rinpoche przyjął ślubowania świeckie u swego rdzennego guru, mistrza dzogczen Naljor Yeshe Wangchuk Rinpoche. Otrzymał od niego nauki o praktykach wstępnych a następnie studiował nauki tummo i dzogczen. W tym czasie Rinpoche wyruszył również na pięciomiesięczną pielgrzymkę połączoną z pokłonami z Mardo Tashi Choling do Tugchen, gdzie na szczycie świętej góry Tsako Takyab znajduje się statuetka Czenrezika. W wieku 19 lat Rinpoche przyjął śluby mnisie od Getse Khenpo Wangchena. Przez następne kilka lat kontynuował studia w klasztorze ze swoim rdzennym guru. Następnie przeniósł się do Instytutu Filozofii Buddyjskiej przy klasztorze Kathok, gdzie przebywał przez dwa lata. Potem podjął naukę w Larhong Monastery. Studiował tam pięć głównych nauk pod nadzorem Jego Świątobliwości Jigme Phuntsoka Rinoche, swego drugiego rdzennego lamy. Po zakończeniu studiów otrzymał tytuł khenpo (doktora filozofii buddyjskiej) w Instytucie Serta Lharong.

Jigme Phuntsok Rinpoche poprosił go o stworzenie shedry w Mardo Tashi Choling i dlatego w 1990 roku Rinpoche powrócił do swego klasztoru i nauczał tam oraz pracował przez kolejnych sześć lat.

Pod koniec 1996 roku Chamtrul Rinpoche opuścił Tybet, by podjąć się dwuletniej pielgrzymki do Nepalu i Indii. W tym czasie udzielał nauk oraz sam uczył się języka angielskiego, ale przede wszystkim otrzymywał nauki od wielkich mistrzów. W czasie swego życia Rinpoche otrzymał ogółem nauki od ponad 25 różnych mistrzów.

Rinpoche podróżuje po całym świecie nauczając dharmy. Przez ostatnie 16 lat nauczał tysiące tybetańskich mnichów i uczniów z zagranicy w Tybecie, Indiach, Niemczech, Izraelu, Włoszech, RPA, USA, Grecji i innych krajach. Jak sam mówi: Nauczanie to jest to, co robię w tym życiu. Kiedykolwiek ktoś prosi mnie, bym nauczał, robię to.

Więcej informacji na stronie www.tibethouse.pl

Tagi: