Wizyta Khandro Rinpocze w Grabniku

J.E. Dzietsyn Khandro Rinpocze odwiedzi Centrum Związku Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang w dniach 13 do 15 czerwca 2014. W programie przewidziane są m.in. wykłady oraz Abhiszeka Minling Dordże Sempa.
Więcej informacji: http://buddyzm.eu/pl/wiecej-seminariow/wizyta-je-dzietsyn-khandro-rinpoc...

Mahamudra eliminująca mroki niewiedzy
Nauki mahamudry stanowią - obok sześciu jog Naropy - najcenniejszy skarb, jaki tradycja Kagju przechowuje przez stulecia. Przedstawiają one umiejętne metody prowadzące umysł do stanu wyciszonego spoczywania oraz bezpośredniego wglądu w ostateczną naturę rzeczywistości.
W naszej Linii najczęściej praktykujemy mahamudrę w oparciu o jeden z trzech podręczników napisanych przez Dziewiątego Karmapę, Łangciuka Dordże. Rinpocze będzie nauczać praktyk mahamudry w oparciu średniej długości tekst, zwany: „Mahamudra eliminująca mroki niewiedzy” (po tybetańsku: Ciak cien marik mynsel). Tego rodzaju nauki o metodach medytacji nie mogą być zrozumiane przez same tylko intelektualne rozważania, bez osadzenia ich w praktyce i osobistym doświadczeniu. Dlatego wykłady połączone będą z sesjami medytacyjnymi.

Abhiszeka Minling Dordże Sempa
Praktyka Jidama Dordże Sempa według tradycji Mindrolling, zwana w skrócie Minling Dorsem, jest często stosowana zarówno w szkole Njingmapy, jak i w Kagju. Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych form abhiszeki Dordże Sempa i stosunkowo rzadko się jej udziela. Otrzymanie tej abhiszeki niesie wielkie błogosławieństwo, stwarza silną więź z Dordże Sempa, a także jest bardzo pomocne przy wykonywaniu medytacji Dordże Sempa, na przykład w ramach praktyk wstępnych (nyndro).

Tagi: 
Khandro Rinpocze