Wykład Mistrza Czan Czcigodnego Chi Chern Fashi

W dniu 14 sierpnia (niedziela) w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie przy ul. Freta 5, o godz. 18:00 odbędzie się wykład (nieodpłatny) Mistrza Chan Czcigodnego Chi Chern Fashi pt. "Istota medytacji w buddyzmie Czan oraz jej zastosowanie we współczesnym życiu".
Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają do wzięcia udziału w w/w wydarzeniu.

Po przyjęciu święceń od Mistrza Zhu Mo w Penangu (Malezja), Czcigodny Chi Chern Fashi studiował w Buddyjskiej Akademii Fo Guang na Tajwanie. W roku 1980 wziął udział w dwóch siedmiodniowych odosobnieniach pod kierunkiem Mistrza Szeng-jena oraz w praktyce postu w Instytucie Buddyjskiej Kultury (Wen Hua Guan). Rezultatem tych praktyk było głębokie doświadczenie duchowe potwierdzone przez Mistrza. Następnie Czcigodny Chi Chern powrócił do Malezji, gdzie nauczał medytacji.

W 1986 roku otrzymał przekaz Dharmy od Mistrza Szeng-jena, zostając jego pierwszym spadkobiercą. Obecnie jest jednym z dyrektorów Malezyjskiego Instytutu Buddyzmu i jednym z najbardziej poważanych nauczycieli medytacji w Malezji i w Singapurze; regularnie prowadzi odosobnienia w krajach Azji Południowo-Wschodniej i w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich trzech lat Chi Chern Fashi prowadził odosobnienia w Chorwacji, Szwajcarii i w Polsce, gdzie jego bezpośredni sposób bycia, precyzyjne instrukcje oraz łagodny charakter wzbudziły wysokie uznanie.

Tagi: