Sesshin z Yamada Bunryo Roshim

Sesshin z Yamada Bunryo Roshim

15 - 21.09.2010, Sierpnica

W dniach 15 (środa) - 21 września (wtorek) bieżącego roku odbędzie się sesshin z Yamada Bunryo Roshim.

Yamada Bunryo jest Roshim w linii zen rinzai. Jest następcą Dharmy Seki Yuho Roshiego, nieżyjącego już opata świątyni Eigenji w Japonii.

Yamada Bunryo Roshi urodził się w 1932 roku w prefekturze Aichi w mieście Shitsuba w Japonii. W 1955 roku ukończył studia na Uniwersytecie Buddyjskim Hanazono w Kioto. W 1958 rozpoczął praktykę w świątyni Eigenji pod kierunkiem Ryo Ten Shitsu Seki Yuho Roshiego. W 1967 praktykował pod kierunkiem Kato Kozana Roshiego w Tokio, w świątyni Tokuun-in. W 1970 w prefekturze Kioto ponownie objął świątynię Daichi-ji, której do dziś jest opatem. Aż do śmierci Seki Yuho Roshiego w 1982 roku towarzyszył mu w jego pielgrzymce do Europy w celu nauczania zen. Od roku 1996 pełni funkcję przewodniczącego organizacji Eigenji. Rok 2003 był 30-tą z kolei pielgrzymką zen do Europy Yamady Roshiego i z tej okazji Roshi odwiedził po raz pierwszy Polskę. Sesshin w 2010 roku będzie ósmym sesshin w Polsce.

Informacje o Roshim i zdjęcia znajdują się na stronie internetowej mahajana.net (menu: Mistrzowie współcześni / Yamada Bunryo-roshi), gdzie są również wykłady Roshiego z sesshin, które odbyło się w Niemczech, kilka lat temu (menu: Audio / Teisho Yamada Bunryo Roshiego).

Sesshin odbędzie się w Sierpnicy, w Górach Sowich. Informacje dot. dojazdu można znaleźć na stronie internetowej gospodarstwa agroturystycznego "Finezja".

Na miejscu proszę być w środę, 15 września, ok. godz. 10-tej, najpóźniej o godz. 13-tej. Po przyjeździe zostaną przydzielone prace.

Sugerowana darowizna pokrywa część kosztów podróży Roshiego, ofiary, wegetariańskiego wyżywienia i noclegu uczestników i wynosić będzie 630 zł. Kwotę tą proszę wpłacić najpóźniej do 15 sierpnia 2010 r. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa przed 31 sierpnia, zostanie zwrócona cała kwota. Po tym terminie zwrócona będzie połowa kwoty.

Na sesshin prosimy wziąć ze sobą rzeczy do spania (śpiwór itp.), przybory toaletowe, luźny strój do siedzenia i strój do pracy.

Osoby, które chciałyby ofiarować datek nauczycielowi proszone są o zabranie ze sobą białej koperty i czarnego pisaka do jej opisania. Jeśli ktoś chce ofiarować prezent, prosimy, żeby było to coś małego i lekkiego, z uwagi na problemy z nadbagażem na lotnisku. Wygodniejszą formą jest datek pieniężny.

Proszę też o zapoznanie się i przestrzeganie reguł sesshin.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia (prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie udziału w sesshin) prosimy kierować na adres bunyu@mahajana.net. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić pod numer 0601 705 736. Darowiznę należy wpłacić na konto Misji Buddyjskiej we Wrocławiu:

Misja Buddyjska "Trzy Schronienia"
Ośrodek Misyjny we Wrocławiu
ul. Polkowicka 9a
54-072 Wrocław

Konto: 78213000042001023353210001 (Volkswagen Bank Polska S.A.) - koniecznie z dopiskiem "darowizna na sesshin z Yamada Roshim".

Organizatorem sesshin jest Misja Buddyjska "Trzy Schronienia" w Polsce, świątynia buddyjska Horakuji we Wrocławiu.

Tagi: