Sesshin z Yamada Bunryo Roshim

Tegoroczne sesshin z Yamada Bunryo Roshim odbędzie się w Sierpnicy, w dniach 6 - 12 września. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z bunyu@mahajana.net. Więcej informacji dostępnych jest pod poniższym linkiem:

Sesshin z Yamada Bunryo Roshim
6 - 12.09.2011, Sierpnica

W dniach 6 (czwartek) - 12 września (środa) bieżącego roku odbędzie się sesshin z Yamada Bunryo Roshim.

Yamada Bunryo jest Roshim w linii zen rinzai. Jest następcą Dharmy Seki Yuho Roshiego, nieżyjącego już opata świątyni Eigenji w Japonii.

Yamada Bunryo Roshi urodził się w 1932 roku w prefekturze Aichi w mieście Shitsuba w Japonii. W 1955 roku ukończył studia na Uniwersytecie Buddyjskim Hanazono w Kioto. W 1958 rozpoczął praktykę w świątyni Eigenji pod kierunkiem Ryo Ten Shitsu Seki Yuho Roshiego. W 1967 praktykował pod kierunkiem Kato Kozana Roshiego w Tokio, w świątyni Tokuun-in. W 1970 w prefekturze Kioto ponownie objął świątynię Daichi-ji, której do dziś jest opatem. Aż do śmierci Seki Yuho Roshiego w 1982 roku towarzyszył mu w jego pielgrzymce do Europy w celu nauczania zen. Od roku 1996 pełni funkcję przewodniczącego organizacji Eigenji. Rok 2003 był 30-tą z kolei pielgrzymką zen do Europy Yamady Roshiego i z tej okazji Roshi odwiedził po raz pierwszy Polskę. Sesshin w 2012 roku będzie dziesiątym sesshin w Polsce.

Informacje o Roshim i zdjęcia znajdują się na stronie internetowej mahajana.net (menu: Mistrzowie współcześni / Yamada Bunryo-roshi), gdzie są również wykłady Roshiego z sesshin, które odbyło się w Niemczech, kilka lat temu (menu: Audio / Teisho Yamada Bunryo Roshiego).

Sesshin odbędzie się w Sierpnicy, w Górach Sowich. Informacje dot. dojazdu można znaleźć na stronie internetowej gospodarstwa agroturystycznego "Finezja".

Na miejscu proszę być w czwartek, 6 września, ok. godz. 10-tej, najpóźniej o godz. 13-tej. Po przyjeździe zostaną przydzielone prace.

Sugerowana darowizna pokrywa część kosztów podróży Roshiego, ofiary, wegetariańskiego wyżywienia i noclegu uczestników i wynosić będzie 680 zł. Kwotę tą proszę wpłacić najpóźniej do 15 sierpnia 2012 r. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa przed 31 sierpnia, zostanie zwrócona cała kwota. Po tym terminie zwrócona będzie połowa kwoty.
Jeśli ktoś chce wziąć udział w sesshin, a nie może zapłacić całej kwoty, proszony jest o wcześniejszy kontakt z bunyu@mahajana.net.

Na sesshin prosimy wziąć ze sobą rzeczy do spania (śpiwór itp.), przybory toaletowe, luźny strój do siedzenia i strój do pracy.

Osoby, które chciałyby ofiarować datek nauczycielowi proszone są o zabranie ze sobą białej koperty i czarnego pisaka do jej opisania. Jeśli ktoś chce ofiarować prezent, prosimy, żeby było to coś małego i lekkiego, z uwagi na problemy z nadbagażem na lotnisku. Wygodniejszą formą jest datek pieniężny.

Proszę też o zapoznanie się i przestrzeganie reguł sesshin.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia (prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie udziału w sesshin) prosimy kierować na adres bunyu@mahajana.net. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić pod numer 0601 705 736. Darowiznę należy wpłacić na konto Misji Buddyjskiej we Wrocławiu:

Misja Buddyjska "Trzy Schronienia"
Ośrodek Misyjny we Wrocławiu
ul. Polkowicka 9a
54-072 Wrocław

Konto: 78213000042001023353210001 (Volkswagen Bank Polska S.A.) - koniecznie z dopiskiem "darowizna na sesshin z Yamada Roshim".

Organizatorem sesshin jest Misja Buddyjska "Trzy Schronienia" w Polsce, świątynia buddyjska Horakuji we Wrocławiu.

Tagi: 
Yamada Bunryo Roshi